Вітальня » 2013 » Квітень » 3 » Хочете побачити та прочитати старовинні видання – тоді вам до відділу «Карпатика»!
Студенти-журналісти у відділі «Карпатика»
Сьогодні студенти другого курсу відділення журналістики завдяки викладачеві історії української журналістики, доцентові кафедри журналістики Володимиру Юрійовичу Тарасюку та завідувачу відділу «Карпатика» Марії Іванівні Чорній мали змогу відвідати цей структурний підрозділ Наукової бібліотеки УжНУ – найстаріший за примірниками видань і наймолодший за часом створення (функціонує з 1991 року).

З цих книжок дихає історія краю
Тут відвідувачам показали найстаріші книжки з історії Закарпаття: «Короткий нарис фундації Федора Корятовича» – «Brevis notitia Fundationis Theodоri Koriathovits» латинською мовою в 2-х книгах (шести томах, 1799, 1804; виготовлено з натурального паперу зі шкіряною обкладинкою); «Грецьку граматика для латиністів» (1737 р.); «Працю німецького філософа Х.Баумайстера в перекладі П.Лодія» (це видання із золотим напиленням).

Студенти також мали можливість ознайомитися з періодикою Закарпаття та Львівщини 1920 – 1940-х років: «Руська нива», «Підкарпатська Русь», «Учитель», «Наша школа», «Місійний вістник», «Світ дитини», «Наш рідний край», «Віночок для підкарпатських діточок», «Юношество», «Русская молодежь», «Юный друг», та ряд інших. Практично всі вони в радянські часи належали до так званого «спецфонду», а тому були недоступними широкому загалу.

Ярміла Гармасій
Усі студенти були задоволені, що відвідали саме цей відділ, адже почули чимало нового та цікавого. Ярміла Гармасій зауважила: «Мене особисто найбільше вразило те, які старовинні книжки тут зберігаються. Є можливість доторкнутися до справжньої історії! Надзвичайно сподобалася й велика кількість різноманітних видань. Особливо запам’ятала часописи для дітей, юнацтва й учителів».

На цьому відвідини відділу «Карпатика» для студентів не завершилися. Адже попереду в другокурсників написання наукових-творчих робіт з історії вітчизняної журналістики. І можна буде вже конкретніше заглибитися в часописи минулого. Отож попереду нові цікаві мандрівки в часі, отримання нових знань, які створювалися впродовж багатьох років.

Ірина Можарович, студентка відділення журналістики.
Фото – Анна-Марія Кустрьо

Категорія: Зустрічі | Переглядів: 419 | Додав: Шумицька | Рейтинг: 2.8/4