Як чтиржі дівки а єден хлапец в Чехії побували
Вітальня » 2012 » Серпень » 31 » Як чтиржі дівки а єден хлапец в Чехії побували
Як чтиржі дівки а єден хлапец в Чехії побували
Півроку тому, коли ми дізналися, що їдемо до Чехії, нашій радості не було меж. І ось 18 серпня ми (Мирка, Іра, Рома, Галя, Юля) вирушили на навчання рейсом «Рахів-Прага». Оскільки компанія в нас зібралася хороша, то навіть під час важкої тривалої поїздки ми не сумували.

Перша наша зупинка – столиця Чеської Республіки старовинне місто Прага. Залишивши валізи у камері схову, цілий день ми насолоджувалися старовинними будівлями, затишними кав’ярнями та розкішними фонтанами. Пройшовшись по Карлівському мосту, піднялися до найбільшої резиденції міста — Празький Град. З оглядового майданчику ми бачили всю Прагу як на долоні.

Ввечері ми нарешті дісталися останнього пункту призначення — міста Гавлічкув Брод, де проходила Літня школа журналістики, на яку ми, власне, й приїхали. Воно знаходиться усього у 2 годинах їзди від Праги і має населення 25 тисяч. Різнокольорові будинки, викладені бруківкою вулички, чисті великі парки зразу припали нам до душі.

Наступного дня нас поділили на групи. Юля і Галя працювали у команді «PR», а Мирка, Іра та Рома – у «телевізній скупені». Там ми познайомилися зі своїми колегами на цей тиждень — молодими людьми віком від 16 до 24 років з Чехії та Словаччини. Основним нашим завданням було представити в кінці тижня готовий продукт: для групи «TV» це був телесюжет, а для піарників — реклама та прес-реліз зустрічі з одним із іноземних гостей.

Першою і найбільшою проблемою стало недостатнє знання мови. Ми намагалися зрозуміти нових знайомих українсько-російсько-чесько-англійською, проте за кілька днів призвичаїлися і без проблем знаходили спільну мову. Крім того, адаптація проходила важко ще й через те, що було мало вільного часу. З 8-ї ранку до 9-ї вечора ми були зайняті навчанням, перериваючись тільки на обід та вечерю.

Проте, якщо в середу ми ще думали якнайшвидше «звалити», то в неділю мріяли про те, як би залишитися тут ще на добу.

В останні два дні ми представили свої роботи усій Літній школі журналістики. Тепер уже й чехи відчули проблему незнання мови, оскільки наші матеріали ми робили українською.

На прощання ми зробили купу фотографій з новими друзями та домовилися зустрітися наступного року. Зібравши речі, в неділю вирушили до Праги. Провели там ще один незабутній день і ввечері поїхали на Батьківщину.

P.S. Ми дуже сумуємо за Гавлічкувим Бродом. Хороші враження залишаться з нами назавжди, а тихе містечко стало ще одним рідним місцем. Насхледано!

Мирослава ШИМОН, Ірина ЛЕВІНА, студентки відділення журналістики

Категорія: Обмін досвідом | Переглядів: 1045 | Додав: Путрашик | Рейтинг: 4.3/6