Філологи переглянули виставу про Шевченка-солдата
Вітальня » 2014 » Березень » 28 » Філологи переглянули виставу про Шевченка-солдата
Філологи переглянули виставу про Шевченка-солдата

25 березня студенти філологічного факультету побували в Закарпатському обласному театрі ляльок на виставі «Сторінки щоденника поета» (режисер – Микола Карпенко).

Вистава присвячена 200-річчю від дня народження Шевченка і розповідає про життя митця в роки заслання. Цей період зафіксовано в щоденнику Тараса Григоровича. Саме його творчо осмислювали автори вистави й закарпатський драматург Олександр Гаврош, за мотивами п’єс якого «Рядовий Тарас Шевченко» та «Щоденник рядового Т» і поставлено спектакль.

Завідувач кафедри української літератури, професор Валентина Барчан позитивно відгукується про виставу: «Добре, що театр з власної ініціативи взявся за тему Шевченка та й ще не за твором, а за щоденником. Це не просто, бо щоденник осмислюється по-інакшому. А для того, щоб зрозуміти зміст життя Шевченка, треба багато знати і прочитати. Осмислити його як людину-філософа, незвичайного митця. Перед театром стояло складне завдання, яке йому вдалося виконати. Впевнена, що з часом актори ще глибше зможуть пройнятися атмосферою життя Шевченка».

Мар’яна Ничка

Студентка українського відділення Мар’яна Ничка каже, що вистава викликала безліч думок: «Актори подарували можливість побачити Шевченка іншим, не закам'янілим, суворим, гордим і затятим, як зазвичай сприймаємо його зі шкільних підручників, а як людину живу, активну, енергійну, мрійливу, спраглу до життя. Трупа розкрила перед нами той уривок життя Кобзаря, який, мабуть, для нього самого найважчий – період заслання. Про нього небагато відомо, тому актори зосередилися саме на внутрішньому світі письменника, його переживаннях. Завдяки чудовій постановці режисера та акторів неможливо залишатися байдужою».

Після перегляду студенти-філологи мали чимало нових позитивних вражень. Віриться, що спільні відвідини театру стануть новою традицією філологічного факультету.

До речі, виставу «Сторінки щоденника поета» покажуть і в п’ятницю, 28 березня, о 19.00, у рамках фестивалю «Березневі коти».

Іванка Когутич

Категорія: Дозвілля | Переглядів: 303 | Додав: Путрашик | Рейтинг: 0.0/0