+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Філфак УжНУ організував конференцію до ювілеїв Івана Чендея і Петра Скунця
Вітальня » 2012 » Травень » 1 » Філфак УжНУ організував конференцію до ювілеїв Івана Чендея і Петра Скунця
14:24
Філфак УжНУ організував конференцію до ювілеїв Івана Чендея і Петра Скунця
Наукова конференція до ювілеїв Івана Чендея і Петра Скунця
Умирають майстри, залишаючи спогад, як рану.
В барельєфах печалі уже їм спинилася мить.
А підмайстри іще не зробились майстрами.
А робота не жде. Її треба робить.

І приходять якісь безпардонні пронози.
Потираючи руки, беруться за все.
Поки геній стоїть, витираючи сльози,
Метушлива бездарність отари свої пасе.

Дуже дивний пейзаж: косяками ідуть таланти.
Сьоме небо своє пригинає собі суєта.
При майстрах якось легше. Вони - як Атланти.
Держать небо на плечах. Тому і є висота.

Ліна Костенко
25 квітня у Науковій бібліотеці УжНУ у рамках урочистих заходів, присвячених постатям Івана Чендея і Петра Скунця, відбулася Всеукраїнська наукова конференція. У заході взяли участь понад 70 науковців-дослідників із різних регіонів країни. Це такі відомі постаті, як Микола Жулинський – доктор філологічних наук, директор Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, академік НАН України; Микола Мушинка – доктор філологічних наук, професор, академік НАН України, гість із Пряшева; Христина Керита – закарпатська письменниця та багато інших. Завітав і заступник голови закарпатської обласної ради Андрій Сербайло. Також серед присутніх були рідні та друзі письменників.

Розпочалася конференція зі вступного слова професора, завідувача кафедри української літератури Валентини Барчан, яка представила програму заходу та наголосила на актуальності подібних зібрань. Після неї слово взяв Андрій Сербайло, заступник голови облради, який сказав: «Це не лише обговорення моментів життя відомих закарпатців. Це не тільки спогади, але й важливий науковий захід. Ми не тільки шануємо відомих митців. Передусім це величезний доробок викладачів університету, які так послідовно і глибоко вивчають творчість цих людей».

Спогадами про Івана Чендея ділилась його донька, Марія Чендей-Трещак, котра дала змогу ще раз побачити і почути митця, показавши фільм про батька.

Закарпатська письменниця Христина Керита, котра знала обох літераторів особисто, вдячно згадала своїх наставників, називаючи їх «двома деревами, на гілках яких тримається небо крайової літератури». Після цього слово взяла донька Петра Миколайовича Скунця – Наталія, котра розповіла про нього, як про люблячого батька, хорошого друга і поета-гострослова.


Олександра Ігнатович, доцент кафедри української літератури, зробила короткий екскурс у період життя Петра Скунця та за допомогою технічних засобів дала можливість почути вірші поета у власному виконанні.

Серед присутніх на конференції був і літературознавець Микола Жулинський, котрий розповів про інтелектуальний та духовний простір Івана Чендея. Дослідник наголосив на актуальності щоденникових записів письменника, адже там дуже багато того, що говорить про особу митця, художника слова. Доповіді і спогади учасників заходу ніби відкривали і повертали присутніх у часи, коли жили і творили Іван Чендей та Петро Скунць. До роботи конференції долучилися і науковці нашого факультету, котрі протягом двох наступних днів доповідали про життя та творчість письменників, а також студенти відділення журналістики, які підготували радійні літературні портрети закарпатських майстрів.Наталія Каралкіна, Катерина Брижань, Артур Корнієнко, студенти відділення журналістики

Категорія: Наука і освіта | Переглядів: 1288 | Додав: Путрашик | Рейтинг: 5.0/3


Усього коментарів: 1
1 Шумицька  
наш сайт став уже геть дорослим :)
це визнала вітчизняна і міжнародна спільнота в одній із найпотужніших шкіл журналістики у Швеції :)
такий серйозний мультимедійний продукт представлений уперше, проте,
сподіваюся, серйозна робота тільки починається...
це та данина шани й поваги, яку ми висловлюємо НАШИМ митцям,
причому робимо це спільними зусиллями...
спасибі велике всім, хто працював :)))
спасибі велике всім, хто відгукнувся й допоміг :)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку