Європа очима студентів. Яка ж вона?
Вітальня » 2013 » Листопад » 27 » Європа очима студентів. Яка ж вона?
Європа очима студентів. Яка ж вона?
Студентська молодь Ужгорода підтримує європейський вектор України
Майже вся Україна мітингує, прагнучи відстояти своє бажання жити й працювати за євростандартами, мати таку заробітну плату, як за кордоном, дістати доступ до європейської освіти, домогтися безвізового режиму. Міста влаштовують євромайдани проти призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС. А що про ситуацію думає рушійна сила суспільства – молодь? Пропоную «помадрувати» Європою очима студентів УжНУ.

Джесіка Вайда
Джесіка Вайда, філологічний факультет, 2 курс:
– Я за те, щоб Україна вступила до Євросоюзу. Головна перевага –можливість виходу нашої держави на один рівень із провідними країнами Європи та прийняття її до співдружності вільних, розвинутих економічно й політично держав. Уважаю, що тісна співпраця з ЄС відкриє перед нами численні можливості, а саме: вiльне пересування Європою, пiдвищення життєвого рiвня, доступ до навчання у європейських вишах.

Мирослава Клецко
Мирослава Клецко, біологічний факультет, 5 курс:
– Підтримую тих, хто виступає за Європейський Союз. Насамперед матимемо змогу жити в державі, спроможній забезпечувати нормальні умови праці й рівень життя своїх громадян. Адже середні європейські показники в рази перевищують українські. Чому б і нам не приєднатися до них?

Вступ України до Євросоюзу дозволить долучитися до його економічних і соціальних програм, дасть доступ до європейської системи освіти, охорони здоров’я, ринку праці тощо.

Ольга Федотюк
Ольга Федотюк, стоматологічний факультет, 2 курс:
– Я тільки «за» вступ до ЄС. Така угода дає безліч можливостей. Головний «плюс», на мою думку, – можливість подорожувати без візи. І коли я здобуду освіту стоматолога, то матиму змогу без усіляких перешкод проходити практику в різних європейських країнах, можливо, навіть працювати за кордоном.

Олександр Іваньо
Олександр Іваньо, математичний факультет, 4 курс:
– Чи варто вступати в ЄС, чи ні?.. На ці питання нелегко відповісти в молодому віці, коли переповнюють емоції, коли ще немає достатнього життєвого досвіду. Але думаю, що угода передусім закріпить вектор нашого розвитку. І це дуже важливо, оскільки ми давно не можемо визначитися, у якому напрямку рухатися. Той, хто хоч раз побував у країнах ЄС, скаже, що Україна значно відрізняється від них, починаючи з моменту перетину кордону (дороги там ідеальні). Але суть не в дорогах, а в ставленні людей до них. Як громадянин і прихильник доброго рівня життя, я б хотів бачити Україну в Європі. Хоч розумію, що одразу економічна ситуація вгору не стрибне, будуть труднощі перехідного періоду. Та усвідомлюю й те, що ЄС – це можливість вільно пересуватися найбільш розвиненими країнами світу й безпосередньо переймати їх досвід, а не через підручники чи Інтернет.

Яна Драбищак
Яна Драбищак, студентка 2 курсу Інституту іноземної філології:
– Я однозначно за ЄС, адже це нові можливості, вищий рівень для розвитку країни, кращі стандарти життя. Нам ще треба багато працювати, щоб дійти до європейського рівня життя. І ми маємо, з кого брати приклад. А найбільшою перевагою вступу до Євросоюзу вважаю можливість подорожувати різними країнами без візи. Що може бути кращим для молодої, сповненої енергії людини? Тому я – за асоціацію з ЄС!

Ось так уважають студенти УжНУ. Молодь різних факультетів зійшлася на одній думці: Україна – частина Європи. Але в це треба повірити кожному й пам’ятати: за все треба боротися. І за євростандарти теж…

Мирослава ГАРАЗДІЙ,
студентка відділення журналістики