+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Двоє із власного всесвіту
Вітальня » 2013 » Квітень » 22 » Двоє із власного всесвіту
19:59
Двоє із власного всесвіту
Бара Кратохвілова, Ольга Брайляк та Ян Кратохвіл
В неділю, 21 квітня, в мистецький центр "Галерея Ілько" завітали цікаві гості з чеського містечка Пардубіце. Ян Кратохвіл та Бара Кратохвілова – експериментальний дует з простою назвою «DVA». Цей гурт дивував своєю неординарною простотою, щирістю та харизматичністю.

Вони – як бенгальські вогники: кожна пісня їх запалювала, а тоді пара розкидувала іскринки святкового настрою по залу. Концерт був переповнений емоціями та артистичністю дуету. Тендітна дівчина змушувала зал щоразу здивовано аплодувати, адже її крик різко переходив у чисті, чіткі, високі нотки, а різкі, ритмічні рухи та запальні неординарні танці створювали виставу, за якою захоплено спостерігали глядачі.

Бара Кратохвілова
Ян та Бара протягом концерту грали на гітарі, кларнеті, саксофоні та дитячому піаніно. Вони поєднували все це у збалансовану та органічну мелодію, а спів через дитячий мегафон додавав голосу дівчини цікавого звучання. Кумедні та прості, на сцені вони отримували не менше емоцій та задоволення, ніж глядачі у залі. У цьому нас запевнила одна з відвідувачок концерту – Ольга Брайляк:

«Враження від концерту можу охарактеризувати одним словом – посмішка. Дійсно, помічала за собою, що протягом всього заходу постійно задоволено посміхалася. Згадувала себе у дитинстві, коли з антиперспірантом у руках (типу мікрофоном) уявляла себе зіркою, танцювала і скакала (поки ніхто не бачив). Учора побачила щось подібне на сцені. Було видно, що артисти самі отримуюють величезне задоволення від того, що роблять. Для мене це дуже важливо. Сиділа буквально за 2 метри від музикантів просто на підлозі. Отримала величезну насолоду. Чекатиму наступного візиту!»

Ян Кратохвіл
Музиканти отримали визнання як у рідній Чехії, так і за її межами, а в тур Україною дует вирушає вже втретє. Музику цього незвичайного дуету кваліфікують як «фолк неіснуючих народів», адже свої історії переповідають мовою, яку знають лише вони двоє. Ця парочка живе і створює свою музичну реальність, в яку на час концерту може запросити й нас.

Олександра Туранова,
студентка відділення журналістики

Категорія: Культура і мистецтво | Переглядів: 490 | Додав: Шумицька | Рейтинг: 4.3/7


Усього коментарів: 1
1  
Шановні студенти. Діти наші дорогі...
Щиро радію, що працюєте, вчитеся, хай і набиваючи ґуль чи ґульок...
Воно на користь - однозначно. Без них, так уже складається, не обійтися.
Хотів би, щоб тих синців було якомога менше.
Тому й вирішив докинути тут дві копійки.
Намагайтеся відчувати, що кажете і як кажете.
Пробуйте кожну свою фразу на смак...
Замислюйтеся, що хочете передати і чи відповідають вашому наміру ті словесні шати, які добираєте.
Бо ж, буває, зовні словесний убір ніби парадний, пристойний, але не пасує до решти вдяганки чи взуття.
Як коли під елегантну вечірню сукню взути кросівки. Фірмові. Новенькі... Але ж недоречні...
Чотири рази в тексті вжито дієслово отримувати, і щоразу – як кросівки до сукні...

"Отримали визнання"
Любі діточки, ніхто вам на таці визнання не подасть... Як не подасть вам перемоги, успіху... Та й освіти врешті... Ці речі ЗДОБУВАЮТЬ. Працею, талантом, майстерністю, наполегливістю, волею... Тим, що потребує докладання ЗУСИЛЬ. Не можна в таких і подібних контекстах вживати дієслово отримувати.
Далі...
"Отримала величезну насолоду", "отримують величезне задоволення", "отримували не менше емоцій та задоволення"... Насолода, задоволення, емоції - чим ви їх УЗЯЛИ? Руками? А корінь -ТРИМ- передбачає ж саме цей спосіб передачі.
Їх можна відчувати, переживати, проживати... Щось – виявляти. Врешті, доречними були б дієслова, уживані з абстрактними іменниками – мати, діставати.
Не виправляла ці огріхи ні Галина Василівна, ні я при редагуванні. Бо нерідко такі "мовчазні" правки проходять повз увагу авторів, а відтак помилки з’являються знову і знову.
Може, у такий спосіб удасться спонукати вас критичніше ставитися до власного мовлення?
Не знаю... Але сподіваюся.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку