+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Alia Sovban: «Я з тих ненормальних, кому подобається страждати»
Вітальня » 2018 » Листопад » 26 » Alia Sovban: «Я з тих ненормальних, кому подобається страждати»
14:10
Alia Sovban: «Я з тих ненормальних, кому подобається страждати»

Емоційно, душевно, атмосферно — це ті три акценти, які характеризують мою зустріч з Галиною Совбан, студенткою 2 курсу відділення журналістики. Говорили про все: про людей, взаємини, літературу і навіть про патріотизм. Та основне, чим оригінальні діалоги з такими людьми, як Галина, — можливість дізнатися про творчість, яка надихає, аби поділитися нею з усім світом.

Мрійлива Alia Sovban
Розпочну з того, що сама дівчина відкрито просить не звертатися до неї на ім’я, бо з ним стосунки не склалися. І це перша її особливість. Узагалі у творчих людей «родзинок» завжди чимало, та про це згодом. Так-от, наша героїня ще зі школи називає себе Alia. У 10 класі новий однокласник запитав: «Як тебе звати?» і дівчина відповіла: «Галя». Хлопцю почулося «Аля», так і «причепилося» ще одне ім’я, котрим наша героїня підписує свої вірші. Ось так плавно ми перейшли до того, чим живе Alia, — створенням меланхолічної, чуттєвої та глибокої лірики.

Власні поезії дівчина називає «мої дитятка», записує їх, як каже, в «ідіотський блокнот» і обожнює, коли її слухають, а не читають... Насправді, свій талант, який уже переростає в справу життя, Alia відкрила, коли їй було вісім років. Вона занотовувала думки, а потім із чернеток складала все докупи й записувала чистовий варіант у блокнот. Цей процес залишився незмінним, адже ніколи не вгадаєш, де тебе зустріне муза. На питання: «Де брати натхнення?» дівчина відповідає просто та щиро: «Об’єктом натхнення є все живе, і не живе теж». Майстерності навчається і в улюблених класиків, приміром, у Ахматової, Пушкіна, і в наших сучасників — Ліни Костенко, Юрія Іздрика, Сергія Жадана.

Усі, хто прочитають ліричні поезії Галини, помітять, що лейтмотивом її творів є нещасливе кохання, печаль та розпач. Сама авторка зазначає: «Я з тих ненормальних, кому подобається страждати». Із-поміж віршів, повних смутку, вирізняються патріотичні. Їм авторка виділила не так і багато місця у своєму блокноті, проте одна з таких принесла їй перемогу у творчому конкурсі, присвяченому Тарасові Шевченку.

Наразі дівчина прагне видати збірку, для якої навіть вже вигадала назву — «Зігрій руки в моєму волоссі». А поки Alia працює над утіленням мрії, пропоную вашій увазі її римовані рядки:

Ще недопиту філіжанку чаю залиш йому на спогад...
Усе воно проходить, все минає,

А на стіні лиш фотографії старі.

Ще недопиту філіжанку чаю залиш йому на спогад... І піди.

А глянувши на праву руку,

Побачиш перстень, і впаде сльоза!

Сховай свій погляд, і піди в безлюдність!

Із ностальгією ти маєш впоратись сама...

Sovban_Alia

Іоанна Голянич,

студентка відділення журналістики.

Переглядів: 14 | Додав: olga97brailian | Рейтинг: 0.0/0


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку