+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
А ви пам'ятаєте про День української писемності та мови?
Вітальня » 2010 » Листопад » 15 » А ви пам'ятаєте про День української писемності та мови?
00:44
А ви пам'ятаєте про День української писемності та мови?
туючись до практичного заняття з орфпрактикуму, що мало стосуватися правопису слів іншомовного  походженнях, ми з подивом глянули на викладача Г.В.Шумицьку, котра, переступивши поріг аудиторії, запитала: «А ви пам'ятаєте, який сьогодні день?». Лише тоді дехто із нас згадав, що саме 9 листопада, в день вшанування памʾяті Преподобного Нестора Літописця,  наша нація відзначає День української писемності та мови. Звичайно, що ми говорили й про подвижницьке життя учених мужів Кирила та Мефодія, яким ми завдячуємо нашою кирилицею.   

Далі було цікавіше: ми мали змогу ознайомитися з науковою гіпотезою академіка Ю.Степанова, за словами якого, слов'янська азбука – це загадковий код, в якому перші три літери складають текст «Азь (Бог) букви пізнав (вимовив)».  Подальша комбінація літер словʾянського алфавіту складає не просто суцільний текст, а є всеслов’янською молитвою – заповітом Господнім. Бог (Логос, Всесвітній Розум) наклав благодать свою на всі речі словʾянського світу, відбивши це у найменуваннях. Отже, учені знайшли лінгвістичне підтвердження Біблійного вчення про те, що «Бог було Слово».   

А моє імʾя, виявляється, може нести ще й таку інформацію:

«М(«мыслитє») И(«ижеи») Р(«рьци») О(«он») С(«слово») Л(«людиє») А(«азъ») В(«вѣди») А(«азъ»): «Думаю і клянуся: Він – Бог, люди, я знаю».

                                    Мирослава Шимон, студентка ІІ курсу відділення журналістики

ОРИГІНАЛЬНА ТРАДИЦІЯ  

Всі говорять про її неповторність, милозвучність, кришталево чисту природність. Вона – жива основа нашої національної свідомості. Зробити щось для її розквіту вважається  честю для кожного свідомого українця.

Так, це вона – наша рідна мова, яка стоїть кісткою в горлі багатьом ненависникам. У школі ми вивчаємо її майже примусово, хоча в глибині душі й розуміємо, що втрачаємо надто багато. Вроджена вада нашої освітньої системи у тому, що вона може навчити нас мови, але не навчає любити її.  

Змінити ситуацію на краще ми намагаємося вже кілька років поспіль. Загальнодержавні диктанти у День української писемності та мови – одне з таких позитивних зрушень. Справді класно (інакше не скажеш) коли наш Президент, міністри, актори, телеведучі пишуть диктант, спільний для всіх.

Подібні заходи покликані не тільки перевірити грамотність наших високопосадовців, а й згуртувати українців навколо спільної ідеї хоча б на час написання диктанту, в день 9 листопада. Бо що ж може бути настільки патріотичним як вшанування пам’яті Нестора-Літописця в такий спосіб?

Оскільки все велике починається з найменшого, свій внесок у традиційне святкування зробили і студенти 2 курсу відділення журналістики УжНУ. Звичайне практичне заняття з орфографічного практикуму пройшло в дусі наукової розвідки первісних алфавітних систем – кирилиці і глаголиці. Оригінальним ходом стало написання вільного диктанту, який передбачав не тільки відтворення почутої інформації, а й спонукав до творчого переосмислення тексту. Після такої роботи поглиблюється почуття відповідальності перед нацією, хочеться любити і шанувати те, що нам подаровано Богом і вдосконалено солунськими братами Кирилом і Мефодієм.      

Наталія Шандра, Наталія Каралкіна,

студентки 2-го курсу відділення журналістики 


Категорія: Наука і освіта | Переглядів: 665 | Додав: Медіа--admin | Теги: орфпрактикум, Галина Шумицька | Рейтинг: 0.0/0


Усього коментарів: 1
1 2ki  
якби ж заголовне фото ближче побачити..

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку