Понеділок, 17.12.2018, 08:29
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня Пульс відділенняРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Актуально [2]
Акція [6]
Aнонс [6]
Враження [11]
Дозвілля [3]
До свята [2]
Eкcкурсії [1]
Зустрічі [3]
Із-поміж ювілеїв [2]
Інтерв’ю [8]
Звіти і вибори [1]
Знай наших! [2]
КВН [2]
Літературні дебюти [2]
Наукові заходи [3]
Нові видання [1]
Одним абзацом [1]
Опитування [1]
Помешкання [1]
Практичні заняття [2]
Призначення [1]
Проекти [1]
Ровесник [9]
Спорт [1]
У підрозділах [1]
У ритмі свята [4]
Наші колеги
Вітальня » Пульс відділення » Свіжий погляд » Зустрічі

Видавництво «ПАІС» в гостях у журналістів
12.01.2011, 12:59
На філологічному факультеті Ужгородського національного університету, у прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи», пройшла зустріч зі студентами, у ході якої відбулася презентація книг видавництва «ПАІС». Директор названого підприємства Ігор Паславський розпочав захід із розповіді про історію створення ПАІСу. 

Зокрема присутні довідалися, що його 15 років тому заснував тодішній декан факультету журналіс тики ЛНУ ім. І.Франка, професор Володимир Здоровега, який, до речі, викладав і в УжНУ. Наразі вищезгадане видавництво — чи не єдине з україномовних, у якому друкується наукова й навчальна література для журналістів. Далі Ігор Паславський презентував аудиторії кілька останніх книг цього видавництва. Зокрема «Теорію і методику журналістської творчості» В.Здоровеги (підручник, за яким вчаться в усіх університетах нашої держави, крім Східної України), «Енциклопедію афоризмів», яку уклав А.Капелюшний (авторський переклад мудрих висловів про журна лістику, літературу і мистецтво), найновіші книги видавництва: «Редагування у ЗМІ» та «Практичну стилістику української мови» того ж автора, «Публіцистику й тенденції розвитку світу» Й.Лося, «Соціологію і журна лістику» І.Лубковича, «Телевізійну журналістику» З.Дмитровського та «Сучасну світову історіографію» Л.Зашкільняка. Крім того, видавець дав коротку характеристику кожному підручнику й посібнику та розповів, чим та чи інша книга буде корисною, зокрема журналістам. 

На завершення присутні за традицією ставили запитання гостю. Цікавою виявилась відповідь на запитання студента другого курсу Романа Сов’яка: «Як розшифровується назва ПАІС?» Директор видавництва розповів присутнім, що це абревіатура від його імені та імені його дружини, тобто Ігор Паславський І Світлана. Насправді все це придумовувалося в короткі терміни, і тоді наш гість іще не знав, що паіс — це з іспанської «держава», це і грецький міфологічний герой, а «Ель Паіс» — відома європейська газета.

Дарія РУСНАК
студентка відділення журналістики
Категорія: Зустрічі | Додав: Медіа--admin
Переглядів: 204 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz