Вівторок, 11.12.2018, 19:10
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня Пульс відділенняРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Актуально [2]
Акція [6]
Aнонс [6]
Враження [11]
Дозвілля [3]
До свята [2]
Eкcкурсії [1]
Зустрічі [3]
Із-поміж ювілеїв [2]
Інтерв’ю [8]
Звіти і вибори [1]
Знай наших! [2]
КВН [2]
Літературні дебюти [2]
Наукові заходи [3]
Нові видання [1]
Одним абзацом [1]
Опитування [1]
Помешкання [1]
Практичні заняття [2]
Призначення [1]
Проекти [1]
Ровесник [9]
Спорт [1]
У підрозділах [1]
У ритмі свята [4]
Наші колеги
Вітальня » Пульс відділення » Свіжий погляд » Акція

«Кинь курити» – закликають в УжНУ
18.01.2011, 12:56

Почнемо з нудної для всіх статистики, яку, прослухавши вчергове, кожен курець запалює сигарету. При цьому подумає: «Мене це не «зачепить». Між тим тютюн продовжує вбивати половину людей, які курять. Тривалість життя скорочується на 15 — 20 років, кожен четвертий курець помирає від раку або серцевого нападу. У сигаретному димі вміщується близько 4 тисяч речовин, і всі вони дуже шкодять нашому здоров’ю. 

Щорічно 31 травня з ініціативи ВООЗ в усіх країнах світу відзначають Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. В Україні проблема куріння постала дуже гостро, оскільки саме це є одним із провідних чинників захворювання та смертності серед населення. Найчастіше виникають рак легенів та інших органів, серцево-судинні хвороби, хронічні респіраторні захворювання тощо.

21 серпня 2008 року національний інститут раку в Америці вперше оприлюднив ґрунтовне дослідження «Роль ЗМІ в просуванні й скороченні споживання тютюну». Як повідомляє прес-центр Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну», дослідження науково доводить зв’язок між кількістю курців та присутністю теми тютюну в засобах масової інформації (у пресі, кіно, на телебаченні). Результати ґрунтуються на аналізі понад 1000 досліджень та мають обсяг 600 сторінок. Для цих висновків було проаналізовано дані з усього світу зі сфер маркетингу, психології, засобів зв’язку, статистики, епідеміології та охорони здоров’я. Результатом називають наукове підтвердження багатьох ідей, котрі Всесвітня організація охорони здоров’я запропонувала світові для боротьби з епідемією куріння у вигляді «Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну», яку в 2006 році підписала й Україна, приєднавшись до більшості країн світу. 

Дані стверджують, що куріння зірок перед телекамерами або куріння, яке показують у кінофільмах, збільшує популярність цієї звички серед молоді. Крім того, науковці дійшли висновку, що реклама тютюну часто спрямована на психологічні потреби підлітків, такі як популярність, прийняття однолітками й позитивний образ в очах самого себе, що дуже часто використовується під час створення певних кінообразів героїв. 

Майже щодня на різних телеканалах ми слухаємо інформацію про шкідливість тютюнопаління, у навчальних закладах проводять лекції, на інтернет-сайтах розміщують різні жахливі фото, де показано наслідки куріння. Та все ж кількість курців велика. Влада намагається вберегти людей, які не палять, забороняючи курити в громадських місцях, уводячи штрафи. Проблему паління порушили і в УжНУ. Зокрема 22 лютого 2010 р. вступив у силу наказ ректора «Про додаткові заходи щодо заборони тютюнопаління у приміщеннях та на території УжНУ» (див. поруч. — Прим. ред.). А як, власне, до проблеми ставляться самі курці? Спілкуючись зі студентами, можна почути чимало цікавого. Насамперед я вирішила запитати дівчат, чому вони палять? За побажанням опитаних їх імена змінено. 

МАРИНА: «Я почала палити на 2-му курсі. По-перше, курили всі — і я теж захотіла спробувати. По-друге, вірила в міф, що паління допомагає схуднути. Тепер не можу кинути палити. Дівчата й хлопці, не повторюйте моєї помилки — не починайте палити!!!» 

ЛОРА: «У мене була дуже складна ситуація в житті. Я подумала, що сигарета допоможе, але це виявилося не так. Продовжую палити, але можу кинути, та поки що не збираюся цього робити, бо палять усі мої друзі». 

ОКСАНА: «Курити модно? Я сумніваюся! Спочатку спробуєш, бо цікаво, потім — за компанію, а потім уже не зможеш відвикнути. Я кинула палити (хоч було й нелегко) тому, що мій хлопець не схвалював цього». 

 Водночас студентка-старшокурсниця філологічного факультету Ірина ДРУЖИНІНА зазначає: «Я з жалістю дивлюсь на дівчат, які палять. Юна «леді із сигаретою» нічим на відрізняється від чоловіка-курця, бо виглядає грубою, неохайною. Дівчина ж повинна зачаровувати, а не викликати відразу». 

На запитання: «Як ви ставитеся до дівчат, котрі палять?» — студенти 5 курсу інженерно-технічного факультету Володимир ШЕЛЕЛЬО та Михайло ЛЕГЕЗА відповіли: «Як до попільнички. Дівчата, кидайте палити!». Науковці стверджують, що жінки, котрі палять, втрачають свою привабливість. Але, на щастя, куріння виліковується. 
Тож ректорат Ужгородського національного університету 
спільно з «Поглядом» 
запропонував акцію «КИНЬ ПАЛИТИ!» 
 Усіх небайдужих запрошуємо до співпраці. 

Ліана ДЕМЧИК
студентка відділення журналістики
Категорія: Акція | Додав: Медіа--admin
Переглядів: 197 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0


Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz