+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Газета «Погляд»
Вітальня »
 
 
Головний редактор – доцент Володимир Юрійович Тарасюк
 
Читати матеріали «Погляду»    //    Перейти до архіву друкованих номерів
 

 

Історія заснування студентського видання «Погляд» розпочалася із жовтня 1998 року. З ініціативи тодішнього ректора Ужгородського університету, професора В.В.Сливки та за безпосереднього сприяння тодішнього завідувача кафедри, нині професора В.В.Барчан на щойно відкритому відділенні журналістики було вирішено створити часопис під назвою «Погляд». З одного боку, газета повинна була функціонувати як навчальне видання для студентів-журналістів, а з другого – як орган ученої ради Ужгородського державного університету.

Перший номер «Погляду» вийшов у січні 1999 року. Відтоді цей місячник став для студентів своєрідною творчою лабораторією, хорошим «стартом» на шляху до підкорення журналістського олімпу. Адже практикуючись у своїй газеті, юнаки й дівчата досконало вивчають усі стадії випуску газети й журналістської праці загалом, починаючи зі збору матеріалу та завершуючи друком видання і його розповсюдженням.

«Погляд» із самого початку існування покликаний був задовольняти читацькі смаки студентів, випускників і викладачів університету. Утім, виконуючи сьогодні цю функцію, газета орієнтується переважно на молодіжну аудиторію, зокрема на студентство. Про це свідчить зміст матеріалів та їх мовностилістичні особливості.

Газета виходить щомісяця українською мовою. Єдиним джерелом фінансування газети є кошти засновника – Ужгородського національного університету.

 Від часу заснування «Погляду» його редакційний склад неодноразово змінювався. Утім часопис неодмінно асоціюється зі студентами, які є основними його творцями.

Головний редактор газети – доцент кафедри журналістики, член Національної спілки журналістів України, лауреат кількох всеукраїнських журналістських конкурсів та Золотої медалі української журналістики В.Ю.Тарасюк (від часу заснування газети й по нині). Майже 15 років художником-верстальником видання була доцент кафедри журналістики Л.Я.Поліха, яка, власне, і розробила дизайн часопису.

Основний зміст «Погляду» формують матеріали кореспондентів в основному студентів відділення журналістики, які подають до друку замітки, інтерв’ю, репортажі, кореспонденції, статті, огляди, есе, замальовки, нариси, поезію й малу художню прозу на різноманітні теми тощо. Редакція газети визначає кращий студентський матеріал номера.

Часопис систематично бере участь у різноманітних акціях, зокрема поглядівці неодноразово долучалися до сплаву гірською Тисою з метою популяризації туризму й здорового способу життя та пропаганди високої екологічної культури серед населення Закарпаття, виступали у спортивних змаганнях серед працівників засобів масової інформації області з нагоди Дня журналіста тощо.

Газета «Погляд» була відзначена грамотою за участь у І Всеукраїнській виставці студентських мас-медіа та в Міжнародній науково-практичній конференції «Студентські мас-медіа в Україні: реалії та перспективи розвитку» (Запоріжжя, 2007), посіла 3 місце у всеукраїнському конкурсі студентських засобів масової інформації (Запоріжжя, 2008), стала лауреатом обласної Почесної відзнаки «Оберіг Срібної Землі» (Ужгород, 2008), нагороджена Закарпатським обласним управлінням у справах інформаційної політики за внесок у підготовку журналістських кадрів та іншими нагородами.

 

 

Адреса редакції: 
88016 м. Ужгород, вул. Університетська, 14 
(центральний корпус УжНУ)
Тел..: (0312) 64-32-46. 
E-mail: poglyad@uzhnu.edu.ua

 

 

Читати матеріали «Погляду»      //     Перейти до архіву друкованих номерів
Сайт відділення журналістики © 2019 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку