Понеділок, 17.12.2018, 22:27
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня Матеріали викладачівРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
Питання на іспити й заліки [7]
Теми курсових і дипломних робіт [1]
Результати модулів [1]
Різне [2]
Наші колеги
Вітальня » Матеріали » Путрашик В. І. » Різне

КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни СУМ у ЗМІ: синтаксис складного речення (заочна форма навчання)
11.06.2012, 12:17
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІІ КУРСУ ВІДДІЛЕННЯ ЖУРНАЛІСТИКИ УжНУ
(заочна форма навчання)

 


I. Накресліть схему речення, вкажіть, до якого типу складних синтаксичних конструкцій воно належить. Виконайте повний синтаксичний розбір пропонованого речення.

Варіант 1. ( )
Чи може людина бути щаслива, якщо життя її перетвориться в бездушне споживання радощів, якщо вона не знає, який важкий, тернистий шлях веде до джерел цього потоку радощів... (В. Сухомлинський)

Варіант 2. ( )
Нехай ідуть одвічними шляхами планети в чорній глибині, нехай однаково чоло з димами схиляють в море наші дні, нехай у лапах вашої гордині в безодню тріпає земля, — на бій із вами виступить однині душа знеможена моя! (Т. Осьмачка)

Варіант 3. ( )
Коли розвидняється, на галяві стає видно великий пеньок, там, де
стояв колись столітній дуб, а недалечко від нього недавно насипану, ще не
порослу моріжком могилу (Леся Українка).

Варіант 4. ( )
Усе життя готуйся до хвилини, коли життям ти зможеш довести, що сильна духом народилась ти, що в грудях не шматок глевкої глини, а людське серце щире ти несеш, гартоване на вогнищах руїни, любові повне й віддане без меж, ясним, суворим зорям Батьківщини (Л. Первомайський).

Варіант 5. ( )
Брів серед жита і дивився новими очима.., ні, не новими, а тими, що довго спали під вагою безвладних повіків, — дививсь, як сипало молоде жито синім шумовинням колосся, як било хвилями у чорний ліс (М.Коцюбинський).

Варіант 6. ( )
В яку б незнайому обстановку не закинула вас доля, з яким би випадковим чи невипадковим колом людей вона не звела вас, ви завжди зможете розраховувати на те, що знайдете рідну людину, яка розуміє вас з півслова (З часопису).

Варіант 7. (Ганзел Олена)
З того боку, з якого надійшов був прочанин, з'являються три жіночі постаті, що хутко і легко посуваються, мов їм допомагають невидимі крила (Леся Українка).

Варіант 8. ( )
Степан стояв коло поруччя на палубі, мимоволі пірнаючи очима в ту далечінь, і мірні удари лопастей пароплавного колеса, глухі капітанові слова коло рупора відбивали снагу його думок (В. Підмогильний).

Варіант 9. ( )
І тому, хто проходив тут, через Золоту палату, особливо ж у вечірні години, коли промені сонця мінливо грали на стінах, здавалося, що за цими шоломами крізь щілини заборол світяться очі людей, що броні ці ще теплі від людських сердець (С. Скляренко).

Варіант 10. ( )
Довго слухав того вечора Валерій Іванович сповідь архітектора, і боляче було чути, як раз у раз зривається в стражданні голос цієї мужньої людини (О. Гончар).

Варіант 11. ( )
Під осінніми високими зорями затихають оселі, і тепер стає чутнішою мова роси, напівроздягнених дерев і вчорнілих задуманих соняшників, що вже не тягнуться ні до сонця, ні до зірок (М. Стельмах).

Варіант 12. ( )
Патріот не той, хто вміє виголошувати пишні фрази, а той, хто своєю кропіткою, щоденною працею множить багатства рідної землі, прикрашує, перебудовує свою Батьківщину (В. Симоненко).

Варіант 13. ( )
Ми милуємось природою, і те, що в кожного з нас у ці хвилини відкриваються серця назустріч красі, здружує нас, ми ніби вперше бачимо один в одному ті рисочки, яких ми раніше не помічали (В. Сухомлинський).

Варіант 14. ( Туранова )
Коли в грудях моїх тривога то затухає, то горить; коли загублена дорога, а на устах любов тремтить; коли уся душа тріпоче, як білий парус на човні, — тоді рука моя не хоче пером виводити пісні (М. Рильський).

Варіант 15. ( )
Може, степові трави шепчуть про те, як отут, у бур'янах, лежав зарубаний татарин і вороння клювало йому очі, щоб і з того світу не дивилися вони на священну землю степового лицарства (Гр. Тютюнник)

ІІ. Знайдіть і випишіть із медіатексту якогось закарпатського видання:
1) Складносурядне речення.
2) Складнопідрядне речення з комбінованою (змішаною) підрядністю.
3) Безсполучникове складне речення з умовно-наслідковими та причиновими відношеннями.
4) Складну синтаксичну конструкцію з сурядним, підрядним і безсполучниковим зв'язком.
5) Період.

 

Переходів: 868 | Додав: Путрашик | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz