Понеділок, 19.03.2018, 20:27
  Ви увійшли як Гість | Група "Гiсть" | RSS
Вітальня БібліотекаРеєстраціяВхід
[Розширений пошук]
Навігація
Хмарка теґів
Категорії розділу
A [7]Б [17]В [12]
Г [11]Ґ [0]Д [6]
Е [11]Є [1]Ж [1]
З [5]И [3]І [2]
Ї [0]Й [0]К [26]
Л [7]М [16]Н [3]
О [10]П [13]Р [6]
С [24]Т [6]У [4]
Ф [2]Х [1]Ц [5]
Ч [4]Ш [9]Щ [0]
Э [5]Ю [0]Я [3]
Наші колеги
Вітальня » Головна сторінка бібліотеки » Бібліотека » Є


Єрмоленко С.Я. (ред.) Українська мова. Короткий тлумачний словник лінгвістичних термінів
Словник | Мовознавство 07.04.2013, 13:02
Короткий тлумачний словник охоплює терміни й термінологічні словосполучення мовознавства і є відповіддю на потреби сучасної гуманітарної освіти.
Як відомо, перші наукові відомості про мову одержуємо в школі. Спеціальна філологічна освіта розширює й поглиблює знання про мову та мовознавство. Саме це намагалися врахувати автори словника, внаслідок чого до реєстру введено поширені й загальновідомі в курсах із мовознавства слова-терміни, подано їхнє визначення і приклади вживання. Орієнтація на освітню сферу зумовила, по-перше, вибір реєстру словника, по-друге, міру складності конкретних визначень, наукових пояснень лінгвістичних термінів. Автори свідомо додали до традиційних нові терміни, переглянули застарілі визначення, зняли ідеологічні стереотипи минулого.
У словнику запропоновано коротке тлумачення терміна, а також відбито системні зв'язки між термінологічними поняттями, наприклад, такими термінами, як «діахронія» і «синхронія», «парадигматика» і «синтагматика», «діалог» і «монолог», «внутрішньомовний» і «позамовний» та ін. До реєстру введено слова-терміни і словосполучення-терміни: «абревіація», «двоїна», «мовний етикет», «фонетична транскрипція» тощо. Уперше в повному обсязі подано терміни стилістики і соціолінгвістики, розширено термінологічні поняття з історії мови. Лінгвістичний зміст підкреслено в таких термінах, як «антропоморфізм», «апперцепція», «ментальність», «мовна політика», «двомовність», «дискурс» та ін. Практичне значення має розрізнення термінів «комунікат» і «комунікант», «лінгвальний» та «лінгвістичний».
Специфікою цього словника є те, що терміни супроводяться короткою етимологічною довідкою, прикладом вияву мовного явища, подекуди — й ілюстрацією типового словосполучення із цим терміном.
Лінгвістичні терміни добиралися із сучасної мовної наукової та навчальної літератури, призначеної для середньої та вищої школи.
Словник орієнтований на учнів, абітурієнтів, студентів, викладачів, усіх, хто цікавиться питаннями мови, філологією.

Єрмоленко С.Я. (ред.) Українська мова. Короткий тлумачний словник лінгвістичних термінів. - Київ: Либідь, 2001. - 223 с.
Авторизуйтеся на сайті, будь ласка
Додав: Василь_Шаркань |
Переглядів: 1730 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Категорії розділу

A [7]Б [17]В [12]
Г [11]Ґ [0]Д [6]
Е [11]Є [1]Ж [1]
З [5]И [3]І [2]
Ї [0]Й [0]К [26]
Л [7]М [16]Н [3]
О [10]П [13]Р [6]
С [24]Т [6]У [4]
Ф [2]Х [1]Ц [5]
Ч [4]Ш [9]Щ [0]
Э [5]Ю [0]Я [3]

Пошук у словниках

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz