Понеділок, 19.02.2018, 05:55
Вітальня » 2011 » Березень » 5 » Запрошення в щастя
Запрошення в щастя

Володимир Тарасюк

…Вона є всюди: у квітковому магазині й на продуктовому базарі, у розкішному авто й на звичайній кухні. Вона є в усьому: у романтичних фільмах, яскравих журналах, у різних натовпах і в неймовірних чутках. Вона є «всім»: прем’єром, директором, лікарем, касиром і техробітницею. Вона «всіляка»: весела, непередбачувана, ніжна й екстравагантна, молода й поважна. Від неї не можна відвести очей, і її так іноді важко зрозуміти. Але за те, що вона така, ми, чоловіки, і любимо її, купуємо їй подарунки, пишемо вірші, співаємо пісні й просто милуємося нею. Бо вона – Жінка.
Вона – матір, сестра, дружина чи кохана дівчина – наша берегиня, порадниця, каталізатор і натхненник наших діянь. Важко навіть уявити, що було б, якби не існувало жінки. Життя зупинилося б і втратило сенс. Недаремно французький афорист П’є Буаст писав, що без жінки зоря й вечір життя були б безпорадними, а полудень віку — безрадісним. Як вона здатна надихнути, підтримати, навіть, якщо хочете, нагодувати!

Іноді ми, чоловіки, самі не уявляємо, на що вона здатна. Її погляд неймовірний, її думка блискавична, її фантазія невичерпна, її логіка — суцільна загадка. Мабуть, тому в одному з анекдотів на запитання студента «Що то у вас на столі лежить одна тоненька книжка й одна дуже товста?» професор відповів: «Та, що тоненька, — це загальна логіка. А та, що товста, — перший том жіночої логіки».

Справді, її, прекрасну половину людства, важко зрозуміти, осягнути. Вона, подібно сонцю, спроможна водночас зігріти й спалити, освітити й засліпити. Та при цьому всьому вона залишається… Жінкою — слабкою і сильною, відчайдушною й сором’язливою.

Про Жінку сказано все й нічого. Але і в першому, і в другому випадках про неї помічають те, що одразу й не збагнеш або не помітиш. Попри це, сказане залишається правдою. Хіба не правий був французький поет Шарль Бодлер, який свого часу писав, що Жінка — це запрошення в щастя?! Можливо, тому сьогодні жінок народжується у світі більше, ніж чоловіків. А отже, щастя у світі додається. Хтось із прискіпливих чоловіків додасть: і страждань теж. Але ж хіба ми, чоловіки, не готові свідомо йти на ті страждання? А в підсумку виходить так, як писав мукачівський письменник Мирослав Дочинець: «Ганяємося доти за жінками, поки вони не зловлять нас». Але якщо знову зіслатись на Бодлера, то виходить, що нас упіймало щастя! Тож як приємно, що в кожного з нас, чоловіків, є своє, ні з ким неподільне особисте щастя. Спасибі вам за це, наші любі й красиві. Зі святом вас! Багато вам тепла, квітів, любові й жіночого-жіночого щастя!

Категорія: Викладачі | Переглядів: 573 | | Рейтинг: 3.0/2

Спасибі на добрім слові. Менш як за тиждень чогось (не знаю ще чого, бо піст) обов’язково вип’ю за жіноче-жіноче щастя однієї шанованої мною ОСОБИСТОСТІ.

Юрійовичу, Ти THE BEST! Ось воно, "жіноче-жіноче" щастя: якомога частіше чути такі гарні слова! І не шукати підтекстів! Бо знаємо, що кажеш це щиро...

«  Березень 2011  »

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz