Субота, 16.12.2017, 07:32
Вітальня » 2012 » Липень » 31 » Запахи лісу манять
Запахи лісу манять

Тетяна Костевич
Після спекотних літніх днів, коли термометр сягав у тіні 34 градусів, нарешті пройшов спокійний теплий дощ і навколишні ліси оповили довкілля запахами грибів. Хто із любителів лісових мандрівок у таку мить усидить вдома. Ліс заманив і нас своїми ароматами. З’явився привід відшукати омріяного біляка, що десь замаскувався від людського ока.

Такі вилазки – завжди свято, бо вони вселяють радість у душу людини. Та й хочеться побути в колі друзів, які закохані в ліс, радіють сонцю, дощу. Особливо коли вже не сприймається словесна тріскотня, повна політичного бруду. Коли радієш, що земля плодоносить, що у лісі ростуть гриби, в сім’ї панує взаєморозуміння, а у світі мир. Коли віриш, що ліс має магічну силу, яка очищає душу людини від бруду. І сила та у скрипці коника, що грає десь у траві, у співі сойки у кущах, у щебетанні пташок, у струнких колонах буків і дубів, що сплелися вгорі зеленим віттям і затіняють землю від сонячних променів, у всьому тому, що нас оточує. Природа - це храм краси, подарований для щастя людині Всевишнім.

Нам поталанило! Знайшли те, що шукали: кілька гарних білих грибочків не уникли ока нашої фотокамери. Кажуть, що коли побачиш білого гриба і не зірвеш його, то він припинить свій ріст. Ми вирішили в цьому переконатись. Замаскували їх ще більше і вирішили навідатись сюди через кілька днів. Не знаю, чи вдасться мені здійснити цей задум, але обов’язково навідаюсь на це місце знову, можливо, цього року, а може, прийдешнього, бо знову хочу зустрітись із лісовою красою.

Та коли вже вийшли на окраїну лісу, неподалік села, мене потривожила думка: невже нашим нащадкам доведеться збирати білі гриби на смітниках?
Категорія: Студенти | Переглядів: 397 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Липень 2012  »