Вівторок, 16.10.2018, 00:34
Вітальня » 2012 » Серпень » 29 » Втрачене покоління
Втрачене покоління

Марія Пилип
Нас часто звинувачують у тому, що ми від чогось залежні: телебачення, Інтернету з його соціальними мережами чи занадто довгих нічних гулянок. І необачно кидають услід «втрачене покоління», ніби приставляють табличку, від якої вже не відкараскаєшся. А ми - як риба, яка чіпляється за гачок: ловимо ці слова і справді стаємо «втраченими». Адже якщо тебе заздалегідь вважають ніким або ж людиною, котра нічого в житті не хоче, лише б виконували її забаганки, то хоч як не старайся, але з часом стаєш тим, ким тебе хоче сприймати світ.

«Вас не цікавить мистецтво: книги, музика, театр, живопис...» Але ж хто може це все довести? Можливо, й є такі індивідууми, яких нічого не цікавить, проте не потрібно вішати один здоровецький ярлик на всіх інших та упереджено ставитись до нас через те, що ми покоління, яке різко відрізняється від попередніх. Для старших це стає своєрідним стереотипом, що вся молодь розбещена і зіпсована через різноманіття своїх можливостей. «Ти занадто довго сидиш за телевізором/ комп’ютером, в Інтернеті. У тебе залежність.» А може, я сиджу довго, тому що дивлюсь історичну/наукову передачу, бо хочу знати більше? А якщо припустити, що за комп’ютером ми можемо не лише грати, а навчатися, створювати щось своє. Інтернет же потрібен не лише для «залипання» в соціальних мережах, а для пошуку чогось нового. Для мене, наприклад, це здоровецька бібліотека, в якій можу знайти майже будь-яку книгу, бо весь час, що я провожу там , - читаю.

Нас називають «втраченим поколінням», яке має надто пагубні залежності, без будь-якої думки про те, що саме значать ці слова. Як зазначено у Вікіпедії: «Втрачене покоління — це молоді люди, що покликані на фронт у віці 18 років, часто ще не закінчивши школу, рано почали вбивати. Після війни такі люди часто не могли адаптуватися до мирного життя, багато хто покінчив з собою, деякі божеволіли». То ж яким чином нас можна порівнювати? Втрачені — в значенні позбулися якихось якостей, особливостей. А ми? Хіба ми «втрачені»? Адже не пережили такого лиха, як тогочасні однолітки. Ми маємо шанс змінитися. Можливо, сьогодні зроблено щось не так, але хто скаже, що це не виправити завтра? Ми вже не діти, хоч ще й не повністю сформовані дорослі. Тому не треба так упереджено ставитися до нас. Не потрібно кидати в наш бік таких колючих і холодних слів, від яких віє невідворотністю. Чи не краще було б просто спокійно вказати на помилки і допомогти їх виправити? Або просто підштовхувати до того, щоб «залежність» приносила користь (книги, кінематограф, музика, живопис, архітектура і т.д.)?

Ми молоді, тому ще занадто запальні. Часто робимо вчинки, добре їх не обдумавши. Ми не втрачені, а скоріше розгублені від різноманіття своїх можливостей.

Категорія: Студенти | Переглядів: 499 | | Рейтинг: 1.0/1

Це все називаєть конфліктом поколінь! Батьки та й просто старші люди не будуть погоджуватись з тим _що маємо ми, бо тоді цього не було. Так було завжди _я б назвав це такою собі еволюцією речей_погладів та думок. десять років назад воно не сприймалось , а зараз без цього не можна жити! До прикладу джинси - я б ніколи не міг подумати , що цей здавалося б елементарний тепер елемент гардеробу взагалі вважався протистанською річчю!

Я думаю, що кожне нове покоління приречене бути "втраченим"! А ще сумніваюсь, що я не буду казати таке ж саме про тих, хто буде після мене... Бо наприклад я в 9 років не матюкався так_ як бачу це роблять на вулиці діти! Для мене вони вже втрачене покоління...

«  Серпень 2012  »

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz