Субота, 16.12.2017, 07:31
Вітальня » 2013 » Липень » 12 » Все ж таки журналіст?
Все ж таки журналіст?

Юлія Горбач
На першому курсі, на парі з основ журналістики, Юрій Михайлович дав нам цікаве завдання – написати міні-твір на тему «Чому я хочу стати журналістом…». В ту мить, коли почула завдання, я не зовсім зрозуміла, що маю писати і як, але якийсь міні-роздум у мене вийшов.

Згодом нам повернули роботи, але з певними зауваженнями, які я тоді перечитала, але не зовсім прислухалась. Я відклала цей папірець і на деякий час забула про нього. Та нещодавно випадково натрапила на свій «першокурсний шедевр» і тепер, коли перечитую цей міні-творик, мимоволі хапаюсь за голову, усвідомлюючи всю безглуздість своєї писанини. «Журналіст – це дзеркало суспільства», «журналіст – це людина, яка постійно дізнається щось нове, завжди в центрі подій, завжди в пошуку інформації» – саме тому я і хочу бути журналістом? Ні, думаю, щоб бути хорошим медійником, треба жити цією професією, чому я і навчаюсь :)

Тоді, на першому курсі, я не зосереджувалась над зауваженнями Юрія Михайловича, однак зараз розумію, що це був мінімум, на чому можна було зосередити увагу. З того часу минуло півтора року, але усвідомлення багатьох речей значно змінилось. І тепер точно можу сказати – все, що я писала на тому папірці, – цілковита неправда.

Одна з порад (думаю, можна її так назвати) щодо мого «творіння»: «Шукайте своє місце, бо Ви не переконливі!». Звісно не переконлива, Юрію Михайловичу, бо своє місце я вже знайшла, ось тільки воно зовсім не пов’язане з написанням матеріалів у ЗМІ. Це вже я тепер розумію. Знаю точно, що моя майбутня професія буде тісно пов’язана зі сферою журналістики, але журналіст з мене навряд чи вийде, оскільки чітко усвідомлюю свої здібності і уподобання. І всі ті дурниці написала у творі саме тому, що на чітко визначене питання «Чому я хочу стати журналістом..» я не знала, що писати, і уявила картинку ідеального журналіста, яку всього-на-всього описала.

Щоб бути журналістом, треба мати хист до цього, але, на жаль, в мене його немає. Що я роблю на відділенні журналістики? Можливо, це банально, але навчаюсь. Навчаюсь розвивати цей хист. Чесно кажучи, мені потроху вдається. І я задоволена, що своє місце все ж таки знайшла саме в журналістиці. Але це та журналістика, де від мене не вимагається написання текстів, де я не буду безпосередньо журналістом, однак зможу показати набагато більше своїх можливостей в технічному плані, до прикладу, на радіо або телебаченні. Мені це дуже подобається і я цим живу, мабуть, це і є головний фактор у пошуку свого місця.

Категорія: Студенти | Переглядів: 625 | | Рейтинг: 3.0/2

«  Липень 2013  »