Субота, 18.11.2017, 03:04
Вітальня » 2012 » Жовтень » 30 » Вибори є – вибору нема
Вибори є – вибору нема

Роман Ялч
Поміж навчанням, працюючи в музичному агентстві, мав змогу побувати за лаштунками концертів, організованих найвідомішими політичними партіями. Якось уже так склалося в моїй країні, що коштів не знайти, аби запросити відомих музикантів на день міста, а от якщо вибори – скільки хочеш і на будь-який смак. Поділюся враженнями від цієї великої постановки під назвою ВИБОРИ ’2012.

Отже, музичне агентство (не буду його називати) здає в оренду апаратуру для великих концертів просто неба. За 2 тижні до виборів замовлення техніки на такі заходи на підтримку різних політичних сил приходили чи не щодня і з різних міст. Будучи на десятках подій, чув майже одне й те саме. Лозунги, обіцянки й ледве не прохання навколішки проголосувати за них. Кожен лідер політичної сили закликав брати гроші, якщо пропонують, але голосувати по совісті. Це, як мінімум, наштовхує на думку, що гра вже ведеться нечесно. І купують голоси всі партії. Кожен горланив зі сцени про світле, солодке майбутнє, а внизу за сотню-другу мерзли люди. Про кошти, витрачені на агітацію, організацію мітингів, брошури, ручки, тисячі спостерігачів, – тут навіть не згадуватиму.

Тур закінчився великим концертом з телемостом в Ужгороді. Навіть мені, людині, яка не має ніякого стосунку до дійства, окрім технічного забезпечення, пропонували певну суму, аби постояти з прапором. Були помітні й спеціальні координатори, які розставляли людей в агітаційному вбранні так, щоб складалося враження багатотисячного натовпу. Якось соромно за тих, хто за гроші ліз у камери, тільки б попасти в омріяний ящик – і байдуже, що таким чином. Зйомки вели з так званого крана. Були три включення. До останнього на площі залишилося чоловік 50, одягнених у кольори партії. І аби знову ж таки створити ілюзію, людей буквально випхали на сцену й знімали тільки крупними планами. На задньому фоні махали прапорами, створюючи ефект масовості. Телеміст транслювали на декількох телеканалах. Упевнений, що вдома за чаєм картинка в ящику виглядала зовсім не так, як було насправді. Знав і про брудні технології, які будуть застосовуватись на виборах, проте вперше побачив це не просто як глядач, та ще й у такому всеукраїнському масштабі.

Чи то за країну соромно, чи то за «колег»-журналістів, які отак подають реалії, чи за народ, до якого так і не дійшло, що вони мають керувати країною, а не ті, хто виступає зі сцени. А отримані гроші за куплені мітинги – насправді належать їм і взяті з нашого бюджету.

Ось такі вони вибори – без вибору. Далі буде...
Категорія: Студенти | Переглядів: 461 | | Рейтинг: 5.0/1

Точно, шо далі буде ... і також без вибору. Знаєш, так соромно за тих, хто буде при владі. Невже ми такі продажні, що нас підкуповують. І які це чесні вибори. Та найцікавіше те, що усі мовчать. Знають- і мовчать. А ніби свобода слова в країні. Одним словом- жах. Дякую, Ром за такий правдивий матеріал.

«  Жовтень 2012  »