Неділя, 22.10.2017, 21:11
Вітальня » 2013 » Листопад » 22 » Велосипед як альтернатива маршрутці, або Tuor de France по-ужгородськи
Велосипед як альтернатива маршрутці, або Tuor de France по-ужгородськи

Атілла Ерделі
Чесно кажучи, в мене не було б приводу для написання цього матеріалу, якби не викладач кафедри журналістики Віктор Кузьмич Дрогальчук, котрий організував для нас фахову екскурсію. Звістці про такий похід зраділи всі однокурсники, бо нікому не хотілося сидіти в аудиторії. А я томився ще й тому, що з голови не виходила думка про футбольну поразку жовто-синіх у матчі з французами. Потрібно було розвіяти неприємні враження.

Тож ми, студенти першого курсу, дружними рядами рушили до редакції газети «Новини Закарпаття», щоб побачити творчий процес старших колег і хоч трохи відчути себе членами великої журналістської родини.

На автобусній зупинці все було як завжди: юрба студентів і вишикувані маршрутки. Навіть ціна за проїзд не змінилася. Вмостившись у доволі комфортних кріслах, ми почали жартувати й обговорювати «гарячі» студентські новини (ми ж які-не-які журналісти). Коли інформаційних приводів поменшало, я визирнув у вікно і на якийсь час втратив дар мови. Маршрутку, в якій ми їхали, супроводжував наш однокурсник – журналіст-велосипедист Юліан Пігуляк. Здається, нічого дивного – їде велосипедист. Але для мене ця ситуація здалася дуже кумедною: ми – в маршрутці, а за нами мчить на велосипеді знайома й близька нам людина.

Юліан здивував своєю неординарністю ще під час першої нашої зустрічі. А надто тим, що не користується послугами громадського транспорту. Юліан Пігуляк і його залізний кінь – нерозлучні друзі. Проте не їздити маршруткою з принципу – для мене це видавалося якимось дивацтвом. Тепер я почав міркувати по-іншому: студенти – народ небагатий, а тому економія ніколи не зашкодить. Не користуючись маршруткою, можна заощадити цілих 100 гривень. Звісно, для багатьох людей такий підхід – це не вихід, бо в когось нема велосипеда, хтось не вміє на ньому їздити, та й велодоріжок в Ужгороді катма. Та було б цікаво, якби для більшості викладачів та студентів велосипед став основним засобом пересування. У цьому є свої переваги: економія коштів, фіззарядка, бадьорий настрій, уникнення заторів у час пік. Недарма ж цей вид транспорту є доволі популярним в багатьох країнах Євросоюзу.

Коли ми підійшли до редакції, Юлик нас уже дочікував, тримаючись за кермо своєї веломашини. Я вирішив поговорити з ним про його захоплення. Однокурсник розказав таке: «Я жив у Рахові, в такій місцині, де до школи треба було йти два кілометри, і шлях був один – автострадою. Дорога хоч і кепська, з вибоїнами, але іншої нема – вона розділяє місто навпіл. А всі важливі споруди в Рахові (школа, банки, райдержадміністрація) – обабіч цієї дороги. Може, й логічно було б їздити шкільним автобусом, але, по-перше, автобус виконує всього один рейс, а інколи взагалі не їздить (чи то водій десь вештається, чи то йому байдуже, як діти доберуться); по-друге, щоб устигнути автобусом до школи, потрібно прокинутися за півтори години до початку занять; по-третє, їде він із сусіднього села й по дорозі підбирає всіх пасажирів, наприклад, бабусь із мішками картоплі, мам з дитячими візками, але не школярів. От і виходило, що не всі учні мали змогу дістатися так до школи. А ще автобус – це екстрим! Згадую, як я стояв на його сходинці, а позаду хиталися дверцята, які водій зав’язав мотузкою. Справжній екстрим, скажу я вам. Саме тому одного прекрасного ранку я вивіз із гаража свою запилену біціґлю…»

Час невпинно збігав, і ми були змушені перервати нашу розмову, а я думав про те, який все-таки цікавий і непередбачуваний мій однокурсник Юліан Пігуляк, що хоче стати журналістом. Не знаю чому, але після розмови з ним у мене весь час у голові одна думка: «Треба придбати велосипед!»
Категорія: Студенти | Переглядів: 468 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2013  »