Понеділок, 23.10.2017, 00:48
Вітальня » 2013 » Березень » 9 » Великий Шевченко
Великий Шевченко

Оксана Пітра
Сьогодні, 9 березня, народилася геніальна людина, наша українська гордість і талант – Тарас Григорович Шевченко. Про нього написано багато книг, знято фільми, його вірші покладені на музику. Після себе він залишив надзвичайно велику спадщину.

Це найвидатніша постать, пророк України, який відчув на собі й зумів передав трагічний стан свого народу. У його рядках залишилася його душа, помножена на душу народну. За твердженням І. Франка: «Шевченко народний поет в найповнішому і найкращому розумінні цього слова». Його по праву вважають ідеологом українського націоналізму та Духовним Батьком України. Стійкість Шевченкова, його непохитність завжди були і є прикладом для українських патріотів.

«Шевченків «Кобзар» – наше національне Євангеліє. З нього черпають наснагу і українські націоналісти, і ті, що націоналістами себе поки що соромляться називати, і ті, що до манівців наближалися, але Слово Шевченкове вивело їх на правильний шлях» - зазначає Маркіян Петришин.

Хоч великий геній ніколи не був одружений і не мав власних дітей, прізвище Шевченко одне з найпоширеніших не лише в Україні, а й у цілому світі. Цього року виповнюється 199 років з дня народження поета. Наступного року святкуватимемо ювілей.

Я теж народилася 9 березня. Раніше це було моєю гордістю, я завжди пишалася тим, що з’явилася на світ у цей день. У мене завжди були мрії, що я так само зроблю щось вагоме для українського народу. Можливо, я теж залишу щось після себе. Але зараз, коли я дорослішаю, перестаю навіть казати, коли у мене день народження. Крім глузувань, мовляв, теж помру 10 березня, як Шевченко, не чую більше нічого.

Найбільше мене вражають люди, які взагалі не знають, хто такий Тарас Григорович або коли він народився. Мабуть, до сприйняття Шевченка треба дорости.

Думаю, що, вшановуючи його пам’ять у ці березневі дні, доречно повторювати слова Пантелеймона Куліша: «Наш єси, поете, а ми народ твій і духом твоїм дихатимемо вовіки і віки». Колись доростемо.

Категорія: Студенти | Переглядів: 534 | | Рейтинг: 3.0/2

Галино Василівно, дуже-дуже гарно вам дякую за таке привітання! Це найкращий подарунок для мене сьогодні. Таких теплих і красивих слів я не чула ніколи в житті!) Велике спасибі!! yahoo

Оксаночко! Вітаю Вас із Вашим днем народження! Чудовий день - Ви подарували себе світові :) Ви принесли з собою купу радості - найперше для своїх рідних, які чекали Вас із нетерпінням! Потім для усіх тих, хто має і матиме нагоду, змогу спілкуватися з Вами упродовж багатьох років - цілої вічності :) Ви вже зробили щасливими дуже багатьох!
Усміхніться - і будьте щасливою! Значною мірою це залежить від вас самої :) Гадаю, що примножувати у світі любов не так уже й мало. Ви це робите :) А це не найлегша справа smile !

«  Березень 2013  »