Четвер, 22.02.2018, 00:59
Вітальня » 2012 » Серпень » 30 » Уже великі, вже не першачки!
Уже великі, вже не першачки!

Вікторія Кузьма
Зовсім близько початок осені, а разом із ним і перші дні навчання після теплих літніх канікул. 1 вересня у кожного різне. Для когось це звичайний день, такий, як і всі інші, а для когось — свято. Особливо радісним є цей день для першокласників. Ще недавно вони гралися в дитячому садочку, а через день-два вже сидітимуть за шкільними партами та починатимуть, як то кажуть, гризти граніт науки ж поки що лише надкушуватимуть його :)

Першачками можна назвати не лише учнів перших класів, але й студентів-першокурсників, серед яких нещодавно була і я. 1 вересня як у школі, так і в університеті — це початок чогось нового та цікавого. Пам’ятаю свій перший день в університеті: дівчата та хлопці заходять в аудиторію, оцінюють своїх вже одногрупників, думають, хто з них хто, і починають потроху знайомитися. А потім до нас, первачків, у 406 аудиторію заходять старшокурсники і пояснюють, куди ми потрапили. Пам’ятаю й викладачів, які такі гарні, усміхнені, привітні дивилися на нас, уже своїх студентів. Також пригадую й те, як всім першокурсникам філологічного факультету роздавали залікові книжки і жартували, щоб ми їх не загубили сьогодні ж, коли святкуватимемо День знань :)

То було 1 вересня 2011-го, наче й недавно, але вже рік тому. Наш рік першачків позаду. Цього Першовересня прийдуть нові. І вже й наша група приходитиме до них й пояснюватиме, хто з викладачів який предмет викладатиме, хто швидко диктує, або ж просто даватимемо поради, як легше призвичаїтися до навчання. Нам уже можна, вже великі, вже не первачки – як-не-як уже другий курс! :)