Понеділок, 23.10.2017, 00:38
Вітальня » 2013 » Вересень » 6 » У павутинні
У павутинні

Марія Лукей
Якщо ви помічаєте за собою звичку часто «сидіти» в соціальних мережах, якщо вас тягне туди і ви не можете собі відмовити посидіти зайву годинку он-лайн, якщо ви відчуваєте психічний та фізичний дискомфорт, коли на вашому комп’ютері зникає підключення до вебу, пора бити тривогу – ви заручник найбільшого в світі сміттєвого звалища – Інтернету. Звичайно, не можна говорити, що він є всесвітнім злом чи породженням диявола, адже тут ви можете знайти безліч корисної інформації, дізнатися, що відбувається в світі, врешті-решт, зайнятися самоосвітою. Проте більшість сучасних підлітків зловживають Інтернетом і використовують його не на користь, а на шкоду собі, своєму фізичному та психічному здоров’ю.

Особливо популярними стали соцмережі. Привабливі вони тим, що тут можна знайти людей, з якими користувач навчався в одній школі, виші або ж просто друга дитинства. Особливо соціальні мережі популярні серед людей віком до тридцяти років, проте найбільш поширені між підлітками. В перехідному віці людині, як ніколи, потрібні похвала та визнання однолітків. А як його можна здобути? Звичайно, найлегший спосіб – викласти своє фото на ВКонтакті чи у Фейсбуці й чекати на позитивні коментарі під ними.

Але саме цей спосіб підняття самооцінки є найменш ефективним, оскільки, коли людина перестає вихваляти «друзів», ставити їм сердечка та «лайки», про неї теж забувають. Втрата популярності в соціальній мережі може призвести до паніки, а люди особливо прив’язані до неї можуть навіть впасти в депресію. Заручниками цієї хвороби можуть стати і одинокі люди, і ті, хто забагато любить спілкуватися. Проте варто пам’ятати, що яким би насиченим не було життя он-лайн, це лише ілюзія реальності, і якщо вчасно не позбутися залежності від нього, то одного дня до тебе все-таки прийде розуміння того, що, крім цієї ілюзії, в тебе більше нічого нема.

Як вилікуватися від залежності? Це буває дуже непросто, оскільки залежність ця схожа на залежність від нікотину: людину тягне і тягне знову спробувати яблуко, за яке згодом вона буде розплачуватися ще довго. Отож, якщо ви вирішили позбутися цього наркотику, в першу чергу зменшуйте час свого перебування он-лайн, а краще видаліть свою сторінку в соціальній мережі. І пам’ятайте: яким би кольоровим не був світ на моніторі, наживо він набагато яскравіший.

Категорія: Студенти | Переглядів: 347 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2013  »