Субота, 18.11.2017, 03:08
Вітальня » 2012 » Лютий » 25 » Студенти – великі діти чи ще не сформовані дорослі?
Студенти – великі діти чи ще не сформовані дорослі?

Наталія Варваринець
У суспільстві вважається, що людина стає дорослою у вісімнадцять років, психологи ж стверджують, що людина повністю дорослішає в двадцять п'ять. Кожен має свою думку щодо цього питання. Що ж до студентів, то тут взагалі повне нерозуміння, адже це дуже специфічний "народ”.

Одні самі навчаються на двох факультетах, працюють, ще й утримують власну сім'ю, а іншим батьки "допомагають” складати кожну сесію.

Одні кожного ранку прокидаються о шостій з думкою, чим заплатити за навчання та за що приготувати вечерю - інші день починають близько десятої, пропустивши першу пару, думаючи, що все буде "ОК”, бо домовляться.

Одним вночі сниться бажана стипендія, інші ж бачать кольорові "мажорні” сни.

Вони всі такі різні за "кольором, формою та походженням”, їхні батьки займають різне суспільне становище, одні - з міст, інші - з сіл, одні - на першому курсі, інші стають аспірантами, одні - відмінники, інші - півроку здають сесію. Але щось таки їх об'єднує: спільні аудиторії, їдальня, іспити, дружба.

Хто ж вони, ці дивні люди? Великі діти чи ще не сформовані дорослі? Про це ми спитали їх самих, Шановних Студентів:

Оксана, 3 курс, стоматологічний факультет:
- Вважаю, що вже давно стала дорослою, відколи почала навчатися і знайшла свою другу половинку. Батьків бачу рідко, тому що працюють у Чехії. Вони мені лише пересилають гроші. Тому я доросла людина, яка живе за батьківський рахунок.

Юрій, 2 курс, фізичний факультет:
- Я, мабуть, ще дитина, адже дуже часто телефоную додому. Живу частково за свою стипендію, а частково - за рахунок батьків. Маю можливість гуляти з друзями та ходити на дискотеку. Це прекрасний період у моєму житті. Я просто велика і щаслива дитина.

Анна, 4 курс, юридичний факультет:
- Мабуть, доросла, бо вчуся на держзамовленні, отримую стипендію та працюю. Маю достатньо коштів на власні потреби. Однак інколи роблю такі вчинки, як малі діти: вередую, що хочу на море, хоча розумію, що це неможливо. Інколи дуже сумую за мамою. Буває, все залишаю та їду додому.

Андріана, 5 курс, факультет суспільних наук:
-Я думаю, що цілком доросла, бо скоро буду мати власну сім'ю. З батьками бачуся рідко. Живу майже за їхній рахунок. Але інколи впадаю дитинство: катаюсь на гойдалці, хоча розумію, що дитинство вже не вернеться.

На думку психологів, студенти - дуже специфічна категорія людей, адже ведуть "екстремальний” спосіб життя: недоїдають, недосипають, то "загулюють”, то вчаться цілими ночами, то "шикують” по нічних клубах, то рахують, чи ще залишилося пару десяток гривень до закінчення тижня.

Вищезгадане питання кожен вирішує для себе індивідуально. Тому скільки студентів, стільки й думок. Та й те, що людина думає сама про себе, часто є лише відображенням того, якою б вона хотіла стати... Суб'єктивно...

Особисто я вважаю, що якщо студент склав сесію самостійно, то це означає, що він відповідальний. А саме відповідальність - це бар'єр між дитинством та суворим дорослим життям.

Категорія: Студенти | Переглядів: 385 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2012  »