Середа, 22.11.2017, 22:13
Справжня людина

Тетяна Ладжун
ДОБРОТА... вона безплатна
Скільки в людині доброти, стільки в ній життя. Емерсон У.
Доброта – це єдина одежина, що ніколи не потенетиться
Справжня людина. Яка вона? Під «справжністю» кожен розуміє щось своє. Як на мене, вона, мабуть, чуйна, доброзичлива, обачна, мила, вміє робити добро.

Не суттєво, що саме вона робить, але це завжди щось хороше. Вона цінує батьків, друзів, старших людей і взагалі всіх навколишніх. Вона робить користь і собі, і ближнім, не чекаючи взамін вигоди для себе. Справжня людина стає до боротьби за чуже щастя, адже ще Платон стверджував: «Здобуваючи щастя для інших, ми знаходимо його для себе».

Справжня людина завжди виручить і допоможе. Чи то старій бабусі перейти через дорогу, чи малому сусіду з домашнім завданням, чи чужій тіточці з важкими пакетами. Головне – допоможе.

Справжня людина цінує життя. Вона живе одним днем. Але за свій день встигає корисно попрацювати. Народна мудрість говорить: «Щоб справжньою людиною стати, треба добре працювати». Отже, праця — це першооснова людського життя, яка створила людину. А тому, мені здається, без праці немає справжньої людини.

Зараз, так вважаю, дуже важко стати хорошою людиною. Бо, здобуваючи щось, йдемо «по головах» інших людей. Заради грошей і статку, через ревнощі, заздрість ми вбиваємо, нищимо, крадемо, обманюємо.

Візьмімо такий приклад. Хворих у світі багато. Наше медичне обслуговування таке дороге! Лікарі говорять: «Немає грошей – ідіть додому, за «так» нічого не зробимо». Я говорю про цей приклад, тому що сама нещодавно стикнулася з такою ситуацією. І було боляче до сліз, коли ти бачиш, що лікарі навіть не говоритимуть з тобою, поки ти не даси їм грошей. Навіть медсестра дозволяє собі говорити людині, яка лежить в реанімації, що ви ще нічого мені не дали, а я вже два дні роблю вам уколи. І тут постає питання: невже їм не хочеться допомогти, врятувати? А як же клятва Гіппократа?

Але вони, та і ми всі часто забуваємо про головну клятву – перед Богом. А там всі без винятку будемо відповідати за свої вчинки. Бути Людиною – значить жити високодуховним, цілеспрямованим життям. Але ще більшої поваги заслуговує така Людина, яка не зреклася людяності після всіх життєвих іспитів, бо життя завжди непередбачуване.

Я щиро бажаю всім бути справжніми і щирими людьми. Примножуймо в світ добро, тому що зла навколо нас, на жаль, і так багато.
Категорія: Студенти | Переглядів: 799 | | Рейтинг: 1.0/1

«  Травень 2012  »