Четвер, 22.02.2018, 01:11
Вітальня » 2012 » Квітень » 1 » Східна лихоманка
Східна лихоманка

Анастасія Лесів
Відомо, що й серед закарпатських жінок східні танці набули неабиякої популярності й уже стали найбільш очікуваною окрасою святкових заходів. Запальні музичні ритми, граційні рухи, розкішні костюми – безумовно, все це не може не викликати захоплення представників сильної статі, котрі милуються тим, як їхні жінки намагаються освоїти арабські танці.

Казкова екзотика країн Сходу завжди вабила мене загадковістю й дивовижною красою культури. Гадаю, що найбільш вдало народ спромігся передати її саме в танцях, у яких, окрім зовнішньої принадності, закладено ще й глибокий внутрішній сенс. Завдяки енергійній подрузі й мені вдалося переконатися в цьому. І вже нині я – адепт (у хорошому значенні слова) чергового навіювання іншої культури. «Кожна жінка має бути щаслива в тому фізичному тілі, яке має, просто їй треба навчитися володіти ним», – на мою думку, це основний месидж занять східними танцями. Адже bellydance (танець живота) не має ані вікових, ані вагових обмежень. Сама переконалася: і кістляві, і пухкенькі – всі намагаються опанувати прийоми зваблювання чоловіків.

«Вісімки», «хвилі», всілякі ру­хи рук, стегон і живота під чарівливу східну музику – все це витанцьовує твоє тіло, наче кобра. Я у захваті! Щоправда, після перших занять м’язи дали зрозуміти, що я все ж не кобра. Подруга каже, що кілька регулярних вправ – і тіло саме пристосується до фізичних навантажень, зрозуміє, що ж від нього хочуть. А згодом і саме почне рухатися, вловивши ритми танцю. Головне, що я засвоїла: виконувати всі рухи слід із правильною поставою – тільки тоді можна добре натренувати спину й підтягти м’язи.

Подруга, яка вивчала культуру країн Сходу, каже, що їхні танці – це танці душі. Граційністю і пластикою жінка передає свій внутрішній світ, адже акцент – не на банальному повторенні однакових рухів, а на творчості і спонтанності.

Для себе я відкрила й те, що танець живота дарує жінці не тільки тонку талію, округлі стегна, підтягнутий живіт, а й граційну ходу та загадковість східної жінки; сприяє розкриттю жіночності й чуттєвості, прояву творчої енергії. А ще разом із зайвими кілограмами вони допоможуть звільнитися від комплексів і позбутися поганого настрою.

Побутує також думка, що спочатку танець живота використовували для підготовки жінок до пологів. Поцікавилася у своєї лікарки, чи так воно насправді, – підтвердила: хай там як, але танець допомагає жінці, оскільки відбувається масаж внутрішніх органів. Він тренує всі м’язи, задіяні під час пологів, учить розслаблятися тощо. А ще розвиває м’язи спини, не допускає різких рухів, поворотів і поштовхів, що робить його одним із найбільш безпечних видів фізичних тренувань для жінки. Тож, дівчата, беріть собі на замітку!

Одне слово, досягти успіхів можна у будь-якому виді спорту, головне, пам’ятайте, що всяка фізична активність має бути дозованою. Якщо ж після тренувань вас супроводжує відчуття радості й захоплення від своєї постави, рекомендую не зупинятися й продовжувати в тому ж дусі!
Старий Замок «Паланок». – 2012. – № 4
Категорія: Наші випускники | Переглядів: 565 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2012  »

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz