Субота, 18.11.2017, 15:52
Вітальня » 2012 » Травень » 15 » Саундтрек нашого життя
Саундтрек нашого життя

Каміла Товт
Знаєте, мене дратують такі люди, які, коли ти слухаєш якусь пісню, кажуть: «Фу, вона вже стара!» Мені відразу кортить відповісти на це: «Це ти стара! У пісень немає терміну придатності».

Для мене музика – це щось особливе. Це радість, коли стається щось по-справжньому дороге і давно очікуване, це сум та море пролитих сліз після невдачі, це безумство й повне вимкнення свідомості з найближчими мені людьми, це звук крапель дощу під час грози, це шелест листя на вітру, це тембр улюбленого та рідного голосу, це можливість помріяти в маршрутці по дорозі до університету, це тема багатьох нічних розмов, це просто спосіб гарно провести час. Вона всюди і завжди. Все, що потрібно – просто слухати.

В музиці є все. Експресія, почуття, ніжність, романтичність, любов, закоханість, захоплення, щастя, свобода, мрійливість, веселощі, емоційність... Вона відкриває людині двері в інший світ. У цьому світі можна обійтися і без слів, адже тут панують звуки.

Перші твори музичного мистецтва з'явилися кілька тисяч років тому. Музика супроводжувала роботу людей, без неї не обходилося жодне свято, релігійні ритуали. Вона допомагала організувати роботу, виконувала розважальну функцію. Музика мала сакральне, магічне значення! У стародавні часи деякі пісні та мелодії були священними, люди вірили в їх чарівну магічну силу так само, як в силу змов, молитов або таємних ритуалів.

Першим дослідником музики був… хто б ви думали? Піфагор! Так, математик, відомий своєю теоремою, займався дослідженнями музики. Саме він відшукав ще одну її функцію: вона має неабияке лікувальне значення! Є навіть дослідники, які рекомендують різні музичні твори проти всіляких захворювань.

У житті кожного музика різна. Хтось любить рок, джаз, «попсу», класичну або сучасну. І ніхто не засуджує їх за власний смак і стиль в музиці. В мене є подруга, яка обожнює ретро-гіти, є друг, який не може прожити ні дня без новенької пісні в стилі техно, ще один друг обожнює гардкор, четвертий слухає хіп-хоп і любить все що з ним пов’язане. Буває, що певний напрям дуже підходить до характеру людини, і він це відчуває і порівнює текст пісні зі своїм внутрішнім світом, своїми думками і мріями ...

Коли у людини поганий настрій або їй сумно, вона слухає спокійну, повільну музику, і це допомагає заспокоїтися (якоюсь мірою...), і не так сильно сумувати. Як казав Бальзак: «Я виливаю своє горе в музиці ...». А коли на душі весело, ми слухаємо щось запальне, ритмічне і навіть намагаємося при цьому танцювати (ну, звичайно, це не у кожного виходить ...)

Отож, вона є всюди, від неї неможливо закритися, вона звучить у наших серцях, грає на струнах душі, в ній кожен здатен знайти себе і не залежати ні від кого. Така вона, музика, саундтрек нашого життя.

Категорія: Студенти | Переглядів: 438 | | Рейтинг: 3.0/2

«  Травень 2012  »