Понеділок, 23.10.2017, 00:47
Вітальня » 2012 » Вересень » 23 » "Першачки"
"Першачки"

Василь Третяк
Не так давно розпочався новий навчальний рік. Кожного року до Ужгородського національного університету приходять нові та спраглі знань люди. Спочатку налякані, скромні, боязкі, та проходить певний період – і вони вже у своїй тарілці. Зізнаюся вам чесно: ідея цієї публікації виникла тоді, коли я познайомився з наймолодшою командою на нашому відділенні. Відразу вирішив поділитися своїми враженнями. То ж хто вони, ці молоді, енергійні, наразі не дуже рішучі молоді люди?

Завітав в аудиторію № 404. Мене радісно привітали і почали буквально завалювати питаннями та пропозиціями, тому я відразу подумав, що вони вступили саме туди, куди треба! «Свіженькі» студенти почали розповідати про себе. Цей курс став дружним уже з першого дня. Кожен готовий допомогти сусіду по парті – так тут зароджується співпраця. Перший семестр 2012 року пролетить швидко, тому вони вирішили не відкладати навчання на потім. Кожного ранку у повному складі майбутні журналісти уважно слухають лекції Юрія Михайловича про «Акта Ді Урна» та «Акта Сенатус», повторюють за ним всім відомі слова «Говорит Москва…» і мріють про велике майбутнє. Цього року у нас їх аж тридцять . Як завжди, дівчат багато, а от хлопців лише троє.

Перший, хто потрапив мені на очі, – це Михайло Анишенець. Ось що він розказав про власне самопочуття у майже жіночому товаристві:

«Моєю мрією є стати журналістом, тому я вступив саме сюди. Жіночий колектив це добре, адже можна звернутися по допомогу до прекрасної половини людства, а оскільки нас, хлопців, менше, дівчата просто не можуть нам відмовити :)».

Цього року наше відділення прийняло абітурієнтів із різних куточків України: більшість складають жителі Закарпатського краю, проте є спудеї з Львівської та Вінницької областей. Про те, що привело їх аж сюди та які враження мають ці люди від навчання на нашому відділенні, розповіли мені Валері Зенинец, Ганна Гайдукевич та Юлія Медюх.

«Я виросла у мальовничому містечку Воловець. Краса цього міста захоплювала мене ще з дитинства. Бувало так, що я змальовувала ці пейзажі пензликом, та часом брала до рук ручку і писала про те, що бачила. У мене народжувались все нові та нові ідеї. Я зрозуміла, що ручка в моїх руках дасть мені можливість реалізувати себе в житті. Філфак мені подобається, я вірю, що тут знайду справжніх друзів та навчусь багато цікавого, що з часом стане мені в нагоді» (Валері Зенинець).

«Я з Львівщини, а Ужгород далеко. Дорога втомлює, проте я не шкодую, що вступила саме сюди. Журналістика мені дуже подобається. Я хочу вчитись і здобути цей фах. Група мені до вподоби, ми дружній курс, я впевнена, що нас чекає ще багато цікавого попереду» (Юлія Медюх).

«Я вибрала журналістику, бо мені подобається українська мова. Я хочу поглиблено її вивчати і стати професійним мовцем. Ужгородський національний університет запропонував помірну ціну за навчання, що стало ще однією причиною вступу саме сюди. Щодо надій на майбутнє, то я вірю, що наш курс стане великою і дружньою родиною» (Гайдукевич Ганна).

Ось такий він – перший курс. Упевнений, що ми ще багато почуємо про них приємного. А зараз залишається побажати їм успіху та креативності. Нехай муза поселиться у вас удома!

Категорія: Студенти | Переглядів: 475 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2012  »