Четвер, 17.08.2017, 05:51
Вітальня » 2014 » Вересень » 25 » Просто прочитайте
Просто прочитайте
Оксана Ажнюк

Хоч я вже й не студентка відділення, але дечим поділитися таки хочу.

Думаю, усім нам не просто створити якийсь матеріал: для когось важко почати, хтось не знає про що писати, інший боїться допусти багато помилок. У мене те саме. От натрапила на цікаву лекцію Як писати цікаві статті? рекомендую її прочитати. Так, вона довга, але дуже корисна. Четвертому курсу, який вивчає літературне редагування (між іншим, це один з моїх улюблених предметів) буде особливо цікаво і актуально.

І ще кілька порад для навчання на нашому відділенні.

1. Не гайте часу! Навчання, справді, швидко проходить. Проводьте час з одногрупниками, їздіть кудись разом, говоріть одне з одним на перервах (ну, можете і на деяких парах), грайте в «Мафію» (як це робили ми).

2. Будьте завжди самі собою! Наші викладачі цінують щирість і вміють добре розрізняти найменші ознаки лицемірства. Старайтесь у кожному завданні шукати щось цікаве для себе. Так простіше, повірте.

3. Вчіться разом! Ми так робили, і воно, справді, дієвіше. Збиралися по кілька людей в когось вдома і готувались до іспиту. Звичайно, частину часу жалілись на те, як важко і для чого нам це все, але решту – придумували асоціації та розбирали теоретичні й практичні завдання. Це не тільки полегшує процес підготовки, а ще й здружує.

4. Не бійтесь ділитись! Вживаю слово «ділитись» у кількох його значеннях. Діліться їжею на перервах, діліться досвідом та ідеями, діліться радістю і переживаннями, діліться питаннями на модуль та готуйте їх всі разом. Ми з моїми одногрупниками 4 роки так жили. Це дуже зручно.

5. Робіть щось крім пар! Якщо маєте якусь ідею втілюйте її. Організовуйте вечірки, майстер-класи, літературні читання, перегляди фільмів. Всім таке подобається, а вам потім буде що згадати. Запрошуйте викладачів, повірте їм приємно з вами спілкуватися поза межами пар. До речі, більшість акцій, які проходять на факультеті, – саме з ініціативи викладачів. Змінюйте це!

Перший курс, у вас усе тільки починається, тому, з одного боку, я вам навіть трохи заздрю. Швиденько адаптовуйтеся, знайомтеся зі старшими колегами (вам із ними пощастило, чесно кажу) і головне - не бійтесь. Успіху! Так мені цікаво на вас подивитись:)

Другий курс, чесно признаюсь: для мене 2 рік навчання був найкращим. Ми вже себе почували як удома, поводились вільно і насолоджувались студентським життя. Цього і вам бажаю!

Третій курс, не дивуйтесь, якщо вам буде трохи важко. То всім так було. У мене було навіть таке відчуття, що у нас була «криза третього курсу». Але то проходить, та й навчання якраз дуже цікаве.

Четвертий курс, думаю, у вас зараз відчуття, що все набридло і скоріше б усе закінчилось. Знайомо, теж таке було. Але я вас мушу попередити, що це насправді останній рік, коли ви вчитеся всі разом. На п'ятому курсі так уже не буде.

Мої найрідніші і найулюбленіші, дуже за вами сумую і страшенно люблю, знайте, згадую про вас постійно. Тепер ви там найстарші і найдосвідченіші, тому показуйте якнайкращий приклад. Магістри, обов'язково приїду подивитись, як ви проводите пари, бо дуже цікаво (я про таке мріяла ще з першого курсу). Спеціалісти, з нетерпінням чекаю на ваш фільм.

Дорогі викладачі, мотивуйте їх, давайте якнайцікавіші завдання, надихайте. Як робили це, коли вчилась я. Дякую за все. Прошу вибачення, що була не найкращою студенткою у найкращих викладачів.

Якщо хтось дочитав аж до цього моменту, то це мене дуже тішить. Я рідко пишу багато, але зараз мені стільки всього хотілось сказати.

P.S. Частіше пишіть на цей сайт, коментуйте один одного, діліться думками.

Категорія: Наші випускники | Переглядів: 346 | | Рейтинг: 4.0/2

«  Вересень 2014  »