Субота, 16.12.2017, 07:32
Вітальня » 2013 » Серпень » 21 » Практика цьогоріч триваліша
Практика цьогоріч триваліша

Наталія Криванич
Досвід – один із найважливіших критеріїв у журналістській діяльності, оскільки завдяки ньому здобувається цінний багаж знань, відповідний рівень кваліфікаційної підготовки, професійні навики, однак набути цей досвід дуже важко. Потрібно виявити титанічну терплячість і хоча б трішечки докласти зусиль, оскільки навіть незначні старання приносять користь – просто треба працювати над собою.

Найважче, на мою думку, примусити працювати над собою. Не знаю, чому, але зробити це не так легко, як здається. Все ж таки є пояснення і такому роду лінощів – можливо, ми ще не відчули повноцінну відповідальність з свого боку й не зрозуміли, що не написати матеріал у зазначений термін неприпустимо?

Звісно, бувають різні виробничо-життєві випадки: десь редактори не йдуть назустріч, інколи не вистачає газетної площі, але ж не слід все «списувати» на ці та інші фактори, бо таким, на жаль, можна все життя залишитися. А тепер згадаймо, яким повинен бути журналіст – в мене, до прикладу, асоціюється представник цієї професії з енергійністю, швидкістю, драйвом, амбіційністю, харизматичністю, постійною свіжістю ідей, високою конкурентоспроможністю, великим теоретико-практичним багажем, і, звісно, добрячим почуттям гумору.

Погодьтесь, якщо б ми кожного дня виховували у собі такі і подібні цим моральні якості, то нашими матеріалами, безперечно, ще б більше смакували б читачі, глядачі й слухачі, бо, як кажуть у народі, який у господині настрій, такий і борщ наварить.

Практика… Справжня журналістська атмосфера. Саме за цей період нам варто подякувати викладачам, адже ми, майбутні журналісти, справді за цей час стаємо журналістами. Цього року практика триваліша, а це означає, що в нас іще більше шансів набути такого цінного й потрібного колись у житті досвіду, адже всі практиканти отримали відповідні завдання: першокурсники починають свій журналістський шлях із заміток та інтерв’ю, другокурсники, крім цього, практикуються у написанні огляду, кореспонденції, репортажу, зарисовки, третьокурсники «гризуть граніт журналізму», пишучи матеріали трьох жанрових груп – інформаційних, аналітичних, художньо-публіцистичних, а старшокурсники отримали ще складніші завдання. Недарма є таке прислів’я: «Ми боремося з труднощами, але без труднощів не було б доблесті».

Завжди треба пам’ятати про результат, тоді легше успішно досягти поставлених цілей, до того ж практика – це не тільки праця, а й море вражень у поєднанні із змістовно проведеним часом. І хоча й важко уникати лінощів, від розумних переконань не треба відступати.
Категорія: Студенти | Переглядів: 391 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2013  »