Середа, 22.11.2017, 22:19
Вітальня » 2012 » Липень » 14 » Практика – це досвід, який приносить користь
Практика – це досвід, який приносить користь

Наталія Криванич
Практика для журналістів завжди була, є і буде актуальною. Особливо потрібна вона для нас, студентів, бо це період, коли ми набуваємо навиків спілкування з різними категоріями людей, тому нам з ювелірною точністю потрібно застосувати набуті в університеті знання, щоб не нашкодити і не образити людину: спілкуючись, наприклад, з ветеранами, треба вміти індивідуально підійти до кожного з них і змістовно описати ті події, які вже з часом стерлися в їхній пам’яті.

Також треба виявити терплячість, бути уважним, прислухатись до чужої думки, мати свою, але разом з тим намагатися писати правду і не заплющувати очі, коли комусь це вигідно, треба вміти правильно оцінювати ситуацію і не бути суб’єктивним – а все це дуже важко, і потрібно багато зусиль, щоб всьому цьому навчитись. Ось і потрібна практика. Бо вона дає досвід. А він, погодьтеся, результат нашої праці. Завдяки практиці першокурсники вдосконалюють вміння писати замітки та інтерв’ю, а у нас, другокурсників, додалися такі жанри: огляд, зарисовка, кореспонденція, репортаж, а третьокурсники пишуть ще складніші матеріали.

Співпраця із редакційним колективом теж приносить користь: у ритмі доброї конкуренції продуктивніше і якісніше створюється матеріал, «притираються» свої принципи, і разом з тим прислухаєшся до порад, пропозицій, переконань. Дехто пише матеріали на свої улюблені теми, які приносять йому радість, дехто втілює запропоновані, бо ж пригодиться потім у житті. Зізнаюся, важко в логічній послідовності відтворити зібрані факти чи коментарі, щоб вийшов повноцінний і змістовний текст. Інколи виникає бажання отримати інформацію з неофіційних джерел, але цього робити не варто, бо вони можуть виявитись неправдивими, а оперувати потрібно лише перевіреними фактами і документами, і то базуючись на різних джерелах. Розібратися в усіх тонкощах журналістики є нашим найпершим завданням, бо від цього залежить наше професійне зростання.

Усім бажаю отримати максимум задоволення й успішно досягти поставлених цілей. Особисто я хочу дізнатися багато цікавої і корисної інформації, а чого чекаєте від практики ви?
Категорія: Студенти | Переглядів: 681 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Липень 2012  »