Середа, 21.11.2018, 13:11
Вітальня » 2012 » Вересень » 11 » Поспішиш - людей насмішиш, або Чи варто скоро одружуватись?
Поспішиш - людей насмішиш, або Чи варто скоро одружуватись?

Діана Булак
Кожна жінка ще маленькою дівчинкою мріє про своє весілля, розкішну білу сукню, букет із білих троянд та гарного принца, який завжди буде поруч. Як то кажуть: «і в щасті, і в горі, і допоки смерть не розлучить». Не покидаючи своїх мрій про чарівне весілля, люди зустрічаються, закохуються, одружуються, але про подальші стосунки не замислюються. Для одних такий шлюб – втеча від самотності, для інших — просто прив’язаність, яку помилково приймають за кохання, для третіх – жага романтики.

Ще в Древньому Римі люди створювали сім’ї у віці дванадцяти-чотирнадцяти років. Але не заради любові, а лише заради користі їхніх батьків. У Середньовіччі виникали інші причини таких союзів, наприклад, чума, від якої багато хто не доживав і до 30-35 років. А оскільки рід потрібно було зберегти, то одружувалися, хто коли міг і з ким міг (частіше без бажання самих підлітків - аби тільки була вигода).
Сьогодні серед молодих українців ранні шлюби набули великої популярності. І хоч батьки одружуватися не примушують, та й чумою нас вже не залякаєш, факт залишається фактом. У той самий час на Заході ситуація зовсім протилежна. Якщо майже у всіх європейських країнах перед тим, як зв’язати себе сімейними узами, будують кар’єру, дбають про матеріальне забезпечення майбутньої сім’ї, то українська молодь поспішає до РАГСу. Звичайно, не вся, але багато хто.

З огляду на статистику можна зробити висновок, що шлюби, взяті до 17 років, не відрізняються за міцністю від тих, що взяті після 23 – 25 років. І в ранніх, і в більш зрілих сім’ях трапляються розлучення. Так само як і в обох випадках бувають хороші сімейні стосунки. Щодо того, які шлюби є ранніми, то вважається, що якщо людина є юридично зрілою, тобто досягла 18 років, то це вже не є раннім шлюбом. І коли обоє людей визначилися та хочуть одружитися, це нормально.

Психолог Інна Бурянська вважає, що ранні шлюби, звісно ж, мають свої як плюси, так і мінуси. Проте щасливе подружнє життя залежить від самих молодят, від ставлення до своєї коханої половинки, від бажання жити разом та бути щасливими.

- Перевага ранніх шлюбів у тому, що в молодому віці почуття закоханих більш щирі, є бажання та здоров’я для того, щоб разом подолати всі труднощі, - каже Інна Бурянська. - Окрім того, чим молодше подружжя, тим гармонійніші діти. Адже батьки самі ще як діти, вони з ними гарно, емоційно спілкуються і за допомогою родичів краще виховують.
Натомість недоліками ранніх шлюбів перш за все є недостатність життєвого досвіду. По-друге, категоричність суджень молодих людей і, як наслідок, більш різкі конфлікти. По-третє, відсутність майнового забезпечення шлюбу. Адже молода сім’я рідко має достатні прибутки, а „з милим в курені рай” лише перші години, а потім хочеться відповідних умов та комфорту, і це роз’їдає почуття. Четвертим недоліком ранніх сімейних стосунків є недостатнє усвідомлення, що шлюб - це обов’язок. А вже потім приємність.

Тому, на думку Інни Бурянської, головною причиною розлучень молодих пар є мінливість почуттів. Тобто шлюби руйнуються через те, що змінюються емоції.

Погано, коли у ранньому віці шлюб беруть через вагітність, тобто через необхідність. Погано це тому, що молодята не усвідомлюють всієї відповідальності за свою майбутню дитину, а одружуються тільки тому, що так треба. Саме тому багато таких діток в майбутньому залишаються покинутими та стають вихованцями дитячих будинків.
Що стосується фізіології і здоров'я в молодому віці, то на проблему створення сім’ї з цього боку також по-різному дивляться. Звісно, фізичний розвиток людини в кожному окремому випадку різний. Тому не можна стверджувати на 100%, коли варто вступати в доросле життя і приводити в цей світ нове.

Чи корисний секс у підлітковому віці? В XVI сторіччі вважали, що так. Так, фландрський художник Карел ван Мандер радив своїм учням мати інтим, щоб без головного болю концентруватися на навчанні.
Сьогодні теж трапляються вчені, переконані в позитивному впливі сексу в молодому віці: він, мовляв, розвиває стійкіші і кращі соціальні відносини в дорослому житті. Але все-таки більшість схильна вважати, що від раннього сексу більше небезпек, ніж користі.

Не важливо, в якому віці ви одружитесь: 17, 20 чи 30 років, головне - щоб поруч була справді рідна людина, з якою ви готові прожити життя і на яку можете покластися у будь-якій ситуації.

Тому одружуватися чи ні у юному віці, зваживши всі за і проти, кожен повинен вирішувати сам. Робіть висновки і, залежно від них, або мчіть до РАГСу, або біжіть від нього геть. Найголовніше: кохайте один одного!
Категорія: Студенти | Переглядів: 622 | | Рейтинг: 2.5/2

«  Вересень 2012  »

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz