Понеділок, 23.10.2017, 00:49
Вітальня » 2012 » Березень » 26 » Поганим словам - НІ!!!
Поганим словам - НІ!!!

Тетяна Ладжун
Нині досить важко уявити собі людину, яка не вживає нецензурної лексики. Матюки звучать скрізь: і в маршрутках, і в магазинах, і в черзі біля каси, і на вулиці, а найжахливіше, що навіть школярі дозволяють собі на перервах перекинутись поганими словечками, щоб здаватись крутими. Та хіба ж мат - це круто?

Кожному з нас в дитинстві батьки говорили, що не можна вживати погані слова, бо тоді доведеться відмивати рот милом чи щось на зразок цього. Не знаю, як вас, але мене такий спосіб дуже переконував.

Від самого народження і доки дитина формується як особистість родина відіграє провідну роль у вихованні свого чада, адже батьки повинні закласти моральні основи. Але тут не все так просто. Далі дитина іде до школи. І всі ми розуміємо, що на розвиток мовлення учнів впливають не тільки вчителі, але й нові друзі, а серед них можуть бути вихованці з неблагополучних родин, в яких матюки цілком нормальне явище.

Не можна не казати і про той великий масив «лайливих слів», які щодня лунають з наших телеекранів. Різні фільми та програми зі сценами насильства та жорстокості є чи не основним джерелом поширення нецензурної лексики.

Але ж чому серед дорослих людей, які цілком можуть керувати своїми діями та словами, так часто лунають погані слова? Я вирішила зробити невелике опитування серед молоді, спробувавши виявити, що змушує їх вживати матюки. На запитання: «Чому Ви вживаєте лайливі слова?» почула багато відповідей, серед яких найбільш поширене ними були такі: «Інколи матом можна швидше охарактеризувати подію чи явище», «Матюкаюся, бо звичка така», «Є люди, яким без матюків не поясниш нічого, тому доводиться матюкатися», «Як би це не звучало, але є такі ситуації, що без мату не обійдешся», «Певні речі чи вчинки важко охарактеризувати нормальними словами»…

Деякі психологи вважають, що, матюкаючись, можна значно швидше відновити енергетичний баланс організму та зняти стрес. Але дуже хочеться, щоб всі ми навчилися контролювати свої емоції, а лайливі слова замінювали нормальною лексикою, щоб правила етикету були для нас на першому місці. І коли в маршрутці хтось випадково наступить на ногу, то краще замість поганого слова щиро посміхніться і скажіть: «Нічого страшного, все добре».

5 квітня в Україні має пройти без нецензурної лексики. Організатори акції пропонують українцям прожити один день без матюків, замінюючи їх для вираження своїх емоцій більш етикетними словами. "У цей день закликаємо всіх громадян утриматися від застосування нецензурної та грубої лексики на службі, у громадських місцях, а також на вулиці, вдома, у транспорті і навіть на самоті".

Пропоную спробувати утримуватись від поганих слів не тільки цього дня, а завжди.
Категорія: Студенти | Переглядів: 507 | | Рейтинг: 0.0/0

Вікуля, таких батьків я не розумію(((

Дійсно, малеча часто вживає нецензурні слова, а найстрашніше - батьки, які тішаться і сміються з цього

Ситуація невтішна. Але кожен може спробувати змінити себе на краще, варто цього захотіти)