Понеділок, 18.12.2017, 01:29
Вітальня » 2013 » Травень » 13 » Низький уклін Вам, матері!
Низький уклін Вам, матері!

Ярміла Гармасій
Щороку другої неділі травня мільйони матерів приймають вітання з Днем Матері від рідних, друзів чи знайомих. Мама – це найвищий титул, найбільше досягнення для жінки. Ми повинні шанувати їх за те, що вони подарували нам життя, огорнули його любов’ю, щирістю та материнською турботою.

Мене завжди бентежить одне питання: «А що було б зі мною, якби мами не було поряд?». Цікаво було б дізнатися, хто ще задумовувався над цим питанням. Адже мати завжди допоможе чи то словом, чи то ділом… Мама –перший радник, до речі, завжди правий. Пригадаймо з дитинства, як ми вередували, коли мама натягувала силою на нас курточку, бо на вулиці вітер, а ми дуже не хотіли цього робити. Врешті-решт вона, виявляється, була права. Думаю, кожен пригадає безліч власних подібних прикладів.

Взагалі в Україні жінка ще з давніх-давен порівнюється вважається берегинею сім'ї. Мати відіграє велику роль у вихованні дітей, саме вона прищеплює їм любов до рідної землі.

Пригадую ще з дитинства любила слухати розповіді мами про свою бабусю Ганну (маму моєї мами), котра виховала шістьох дітей (чотирьох дівчат та двох хлопців). Як розповідала мама, бабуся багато працювала, але це не заважало їй виховувати шістьох діток та щоденно про них піклуватися. Мама, як старша донька, завжди допомагала їй по господарству, на кухні та коло хати. Кожного ранку вставала найшвидше, аби допомогти матусі приготувати сніданок та допомогти зібратися меншим сестрам в школу. А ввечері, коли всю щоденну роботу було пороблено, сідали відпочивати, і бабуся разом з дітьми співала українських пісень, таким ось чином прищеплюючи дітям любов до української пісні. Навіть зараз помічаю за своєю мамою, як вона, готуючи щось на кухні, наспівує материнських пісень і цим же вшанує пам'ять про свою маму.

Для дитини найгірше, напевне, не мати мами взагалі. Бути покинутою. Ніколи не відчути цього тепла та материнської любові. Думаю, звідси і походить байдужість, жорстокість, агресивність чи будь-що інше, що може виникнути, коли ніколи не відчував обіймів матері. Іноді на таке кажуть: «Дитинство було важким» чи щось на кшталт цього. Але ж дітки не винні в тому, що їх покинули, і тому їм життя дарує другий шанс: їх усиновлюють, приймаючи в чужі сім’ї як рідних дітей. І обов’язки матері виконує вже чужа жінка, але для дитини вона стає рідною матусею на все життя.

Любі Матері, спасибі за ласку, тепло та недоспані ночі в турботі. Будьте завжди веселими та добрими, найкращими та різними, а для нас, дітей, залишайтесь тільки ніжними.

Категорія: Студенти | Переглядів: 429 | | Рейтинг: 2.0/1

«  Травень 2013  »