Субота, 16.12.2017, 07:31
Вітальня » 2013 » Квітень » 24 » Міжнародний день солідарності молоді, або чи солідарні немолоді з молодими
Міжнародний день солідарності молоді, або чи солідарні немолоді з молодими

Ольга Брайляк
Цей день щорічно відзначається 24 квітня ще з 1957 року, коли Всесвітня федерація демократичної молоді прийняла рішення відзначати його як свято, щоб привернути увагу суспільства до проблем молодого покоління.

Кажуть, що бути молодим прекрасно, молодістю потрібно насолоджуватись, поки є така можливість. Але чи легко сучасній молодій людині самореалізуватися, знайти себе і своє місце в теперішньому суспільстві, державі? Чи ставить собі за мету влада нашої країни створювати сприятливі умови для нормального розвитку підростаючого покоління?

26 вересня 2007 року Міністерством юстиції України була зареєстрована Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Служіння заради миру», ціль якої «щоб сучасна молодь могла стати соціальним лідером зі світовим баченням, беручи участь у волонтерських та освітніх програмах, які сприяють особистісній трансформації та створенню спільноти миру». Цікаво, чи насправді ці голослівні лозунги є прагненнями правлячої верхівки, чи це знову ж таки чергова формальність?

Насправді, після здобуття Україною незалежності почали активно створюватись різноманітні молодіжні громадські організації, котрі ставлять собі за мету відстоювання прав молодих громадян. Та проблема в тому, що багато молодих людей самі не свідомі того, в яких умовах вони живуть, не можуть відрізнити права від обов’язків і не знають, де шукати підтримки у складних ситуаціях.

Але знову ж таки постає запитання: як може юнак/дівчина бути свідомим українцем, «соціальним лідером зі світовим баченням», якщо він/вона змушений іти працювати офіціантом/будівельником/таксистом чи ще кимось, щоб заробити для себе бодай якусь копійчину? Як країна може розраховувати на успішне майбутнє, якщо її оце майбутнє в обличчі молодої людини змушене їхати за тридев’ять земель, бо вдома, бачте, «нема роботи», а відповідно і можливостей для нормального життя, створення сім’ї, елементарної забезпеченості?! А потім жаліються, що малий приріст населення, високий процент еміграції і т.д і т.п. Та скажіть, будь ласка, що ще залишається робити молодій людині, якщо вона приходить влаштовуватись на роботу, а її просять, вибачте, засунути свій диплом в одне місце?

Напевне, наша держава входить до числа тих країн, для яких проблема молоді є досі однією з найболючіших та не вирішуваних.

Тому Міжнародний день солідарності молоді є ще одним приводом, аби нагадати про це нашій «турботливій» владі. Адже для того, щоб мати благополучне завтрашнє, потрібно, в першу чергу, робити все можливе для того, аби було сприятливе сьогоднішнє.

Насамкінець все ж хочеться побажати кожній молодій людині та і всім, хто себе ще таким вважає, сил і терпіння. Бо саме ми – творці історії, саме від нас залежить, яким буде наше майбутнє і в наших силах змінити його, зробити кращим!
Категорія: Студенти | Переглядів: 317 | | Рейтинг: 5.0/3

«  Квітень 2013  »