Субота, 16.12.2017, 07:34
Вітальня » 2013 » Березень » 20 » Менталітет
Менталітет
Михайло Сюсько
У кінофільмі «1941 рік», що недавно транслювався на телеекранах, наводяться вельми цікаві слова професора, який ще молодим хлопцем воював на фронті, бачив, як під кулями падали його ровесники – молоді, красиві, хоробрі …

Уже потім, осмислюючи пройдене життя, він зробив висновок, що двадцяте століття винищило в нашій країні цвіт нації: та ж таки війна, коли гинули кращі; голодомор, коли вмирали чесні і працьовиті; 1937 рік, коли інтелігенцію відправляли на Соловки або просто розстрілювали в застінках НКВД. І він прийшов до висновку, що це проявиться через 100, а може, й 200 років.

Ми вже четверте покоління. Ми народилися від людей, які вижили в ті буремні роки. І мені здається, що пишатися нам нічим. Ми оцінюємо людей за їх матеріальним станом і нам не суттєво, як це багатство до них прийшло. Слова «чесність», «благородство душі», «хоробрість», «патріотизм» стали майже анахронізмами. А людину, яка має такі якості, вважають або безнадійно застарілою (це в кращому разі), а то і зовсім не сповна розуму.

Нормою вважається говорити те, що від тебе чекають, а не те, що ти думаєш. Але ніщо тобі не загрожує: ні Соловки, ні кулеметна черга в груди, ні куля в потилицю. Просто нам так комфортно. Ми продаємо своє майбутнє за 100 гривень, коли голосуємо за кандидата, якого не поважаємо і вважаємо недостойним. Але ж 100 гривень… За них можна посидіти в кафе, а майбутнє – хай про нього подумає хтось інший, кому не так потрібні гроші. От і турбуємося переважно про свою кишеню.

Ми проходимо повз, навіть якщо бачимо, що ображають слабшого, бо це нас не стосується. Нам так комфортно, нас не мучить совість, ми спимо спокійно. Ми ніколи не скажемо у вічі підлій людині, що вона підла – у нас так не прийнято.

Колись дівчат силою віддавали за багатих дідуганів, тепер вони самі знаходять собі «папіків», удвічі старших за себе. Головне – щоб були багаті. Про яку чистоту почуттів тут може бути мова – брутально продається молодість, краса, кохання.

Але не все так безнадійно. Австралія була заселена аборигенами. Туди привезли зі Старого Світу декілька барж з такими злодюгами, для яких навіть мотузки пошкодували. Пройшов порівняно невеликий історичний проміжок часу – і потомки цих злодіїв побудували свою державу. Тепер це квітучий материк із високорозвиненою технікою, високою культурою, цивілізацією, якій позаздрять багато європейських країн.

І я сподіваюсь: якщо не моє покоління, то наші діти піднімуть голови, відкинуть рабську психологію, яка передалась нам генетично, усвідомлять себе як народ, гідний поваги, і з гордістю скажуть: ми – українці.

Категорія: Студенти | Переглядів: 427 | | Рейтинг: 5.0/1

Михайле! Ми раді Вас вітати на нашому ресурсі!
Аби так було, як кажете, треба працювати!!!
Багато! Самовіддано! Долучайтеся! yes3

«  Березень 2013  »