Вівторок, 16.10.2018, 00:35
Вітальня » 2012 » Грудень » 5 » МАМІ
МАМІ

Христина Мигалина
Мама – найрідніша людина для кожного. Тільки мама все життя носить нас у собі – спочатку під серцем, а потім – у серці. Вона виховала нас такими, які ми є. Вона завжди поруч, завжди допоможе. Знає, що нам потрібно. Вона одна з тих, хто щиро радіє нашим успіхам, хвилюється за нас та завжди вірить у нас. Мама віддає все найкраще для нас, своїх дітей, щоб ми були здорові, робить усе, щоб були щасливі, турбується про нас, як може. І неважливо, скільки нам років. Доки є мами, доти і ми – діти!

Завжди приємно згадати безтурботні дні свого дитинства. Хоч би один з таких, як зараз, зимових вечорів.

…У мене знову ангіна, висока температура. Мама чаклує на кухні, готуючи щось смачненьке – хоче мене порадувати найсмачнішими на світі «гомбовцями». Так затишно від усвідомлення того, що тебе люблять, про тебе турбуються, хвилюються. Здавається, увесь світ сповнений теплом родиного затишку і турботи.

А які мені мама співала колискові, коли я не могла заснути! У мої сни повинен був прийти казковий добрий чарівник, і я міцно заплющувала очі, чекаючи його. Але найочікуванішими і найдобрішими для мене були свято Різдва та Святого Миколая. О! яка то була ніч: під ковдрою ліхтарик, ми із сестричкою всю ніч чатуємо на Святого Миколая, але він тихенько залишав подарунки в іншій кімнаті на вікні. Батьки вміли робити нам неймовірне свято, якого ми так чекали.

Згадуючи дитинство, мимоволі усміхаюся. Як це було класно! Як я чекала літа , щоб поїхати до бабусі, а там – річка, друзі, я цілими днями зі своїм другом ловила рибу. Але як би весело не було, я щовечора телефонувала мамі, щоб вона мене забрала додому. Мама деколи сердилася, але я не зізнавалася, що не хочу без неї засинати.

…А потім я подорослішала. Рибу ловити вже було нецікаво. Мої подружки вже бігали на дискотеки, а мені мама завжди казала категоричне «ні» (вона, у принципі, і зараз нерідко так говорить). Казала: виростеш – і зрозумієш мене. Я виросла, і зараз дякую їй за те, що вберегла мене від тих дурниць, які я могла наробити.

Мама… Досі дивуюсь, як вона все встигала – нас виховувати, вдома тримати лад, ще й на городі поратися. І попри це успішно долати кар’єрні сходинки. Завжди була впевнена, що вона в мене найкраща, найгарніша, найрозумніша, і я знаю, що люблю її найбільше у світі. Мені дуже соромно, коли мимоволі ображаю її словами, вчинками. Довго вона не вміє на мене сердитися. Як правило, мені соромно попросити у неї пробачення, але тоді починаю говорити з нею на теми, які вона любить, і мама забуває, яка я у неї погана.

Мрію теж так виховувати своїх дітей. Хочу, щоб вони мене так само сильно любили, як люблю її я. Точніше, не лише я – ми. Вдячна мамі за те, що вона подарувала мені сестричку, яка для мене не тільки сестра, але і найкраща порадниця та найвірніша подруга. Мамочко, ми тебе дуже любимо! Навіть, коли ти починаєш черговий раз нагадувати сестрі про дисертацію, а мені – про мову ЗМІ.

Я дивлюся на маму, коли вона зараз пестить моїх маленьких племінниць. Яким щастям і любов’ю світяться її очі, які слова вона їм говорить! І що дивно – я чомусь зовсім не ревную. Бо ж упевнена, що в її материнському серці на всіх нас вистачить любові, тепла і доброти. Хіба ж може бути більшим щастя?

Христина МИГАЛИНА,
студентка відділення журналістики

Категорія: Студенти | Переглядів: 854 | | Рейтинг: 0.0/0

Аж мурашки по шкірі..... Потрібно частіше говорити мамі теплі слова