Понеділок, 25.09.2017, 07:57
Вітальня » 2013 » Вересень » 25 » Люби мене… українською?
Люби мене… українською?

Катерина Ейдельман
Кожна нація у світі має свої звичаї та традиції, свою культуру та менталітет. Вони з’являются не за один день або рік, вони не штучні і, напевно, жодна окремо взята людина не в змозі їх змінити. Але одним з найбільших здобутків нації можна вважати її мову – неповторну, особливу, яка може чітко виразити кожен аспект з національного життя людини.

Національною мовою моєї країни є українська – це зрозуміло, як ясний день, на цьому навіть смішно зосереджувати увагу, якби не одне маленьке «але», про яке я хочу розповісти.

Я народилася в Україні. Живу тут тепер і в майбутньому збираюся жити. І, незважаючи ні на які «за» переїзду кудись у Західну Європу або Америку, я збираюся залишитися тут, сподіваюсь навіть, що у своєму місті. Так, у нас, як і в будь-якій країні світу, є свої проблеми: хтось сварить політиків за те, що вони нічого не роблять, хтось сварить народ, що буцімто він не зацікавлений у розвитку, але це все дурниці і зовсім не привід для того, аби залишати свою батьківщину. Я вірю в Україну, я впевнена, що є можливість змінити її на краще, і сподіваюсь, що буду мати можливість зробити свій внесок у покращення життя мого народу.

Хтось може вважати мене патріотом своєї країни, але я майже на 100% впевнена, що якщо ми зустрінемося з вами у реальному житті - ваша думка зміниться. А все через те, що у житті я говорю російською.

Нерідко, коли я знайомлюся з людьми, вони питають в мене, звідки я приїхала. Ні, зовні я наче не виглядаю як представник іншої нації, з бубном не ходжу і навіть не граю на волинці. Просто я розмовляю іншою, «чужою» мовою. Це зрозуміла майже всім представникам східнослов’янських народів мова, чимось схожа як на українську, так і на білоруську. Я вчила її у школі і спілкуюся нею майже з усіма моїми близькими й родичами. Мені набагато легше розповідати щось російською, ніж українською, і я знаю, що люди в моїй країні мене розуміють. Головне, що́ я говорю, а не якою мовою.

«Чому ти не розмовляєш українською? Їдь у Росію і там говори «по-москальски»». Так, я дійсно зустрічала таких людей. Та і в університеті (якщо вже напряму) іноді стикалася із зауваженнями з приводу того, що я вчуся на відділенні журналістики і повинна говорити державною мовою. Як це впливатиме на якість моєї роботи у майбутньому житті, чесно кажучи, я не дуже зрозуміла, але мовчки прийняла той факт, що свої думки повинна озвучувати винятково українською.

Дехто намагався мені довести, що Україну треба любити українською, а ще, бажано, у вишиванці та з Шевченком за пазухою. Але чого ж ти, українцю, так хочеш за кордон? Чого кидаєш сміття на українських вулицях? Чому не слухаєш українських пісень? Невже більшим патріотом буде вважатися той, хто прагне працювати за кордоном, але говорить українською, ніж майбутній журналіст, що залишиться на батьківщині, але розмовляє російською?

Так, я говорю російською. Але я навіть трохи більше за деяких представників українськомовної громади люблю Україну, її гори , полонини, степи. Люблю її національні страви, свята, звичаї. Я навіть полюбляю сучасне українське мистецтво, як би його не цуралися. Але як я можу любити Україну і говорити чужою мовою? Це, напевно, такий самий нонсенс, як коли б президентом США став би афроамериканець! Хоча, стривайте…
Категорія: Студенти | Переглядів: 402 | | Рейтинг: 3.0/2

Трошки ви пересмикнули, Катерино, з порівнянням. acute Білий він чи афроамериканець, а чи й монголоїд. Баптист, буддист чи магометатин – не має значення. А президентом, та й просто громадянином США, не зможе стати, якщо не володіє ДЕРЖАВНОЮ мовою. І в державних установах, у зверненнях до співвітчизників, мусить послуговуватися саме нею.
А в родинному колі чи з друзями може розмовляти й на ідиш – ніхто не заборонить. Як і вам – російською.

«  Вересень 2013  »