Середа, 14.11.2018, 09:53
Вітальня » 2012 » Квітень » 25 » Хто рано встає, тому Бог дає
Хто рано встає, тому Бог дає

Тетяна Ладжун
Кожен з нас не раз задавався питаннями: що таке сон? чому він такий важливий для людини і чому ми так багато часу йому приділяємо? Дійсно, людина проводить уві сні добру третину свого життя.

Лікарі кажуть, що сон – це необхідний природний періодичний стан організму, під час якого відбувається відновлення працездатності людини. Зауважують при цьому, що без їжі людина може прожити близько двох місяців, а без повноцінного сну не довше 10 днів.

Норма повноцінного відпочинку людини становить 7-8 годин на добу. Тривалий і якісний сон впливає на функціональний стан організму, на його розумову діяльність та працездатність.

Через різні причини нам не завжди вдається добре виспатися. Різні переживання, депресії, стреси… Як результат – безсоння чи пару кошмарів уві сні. Навряд чи зранку ми зможемо у гарному вигляді та настрої піти на роботу чи до університету.

Цілісінький день надокучатиме сонливість, головний біль, роздратованість та інші неприємні симптоми...

У зв’язку з цим радять виробити звичку лягати спати і вранці прокидатися приблизно у той самий час. Намагатися надолужувати тижневе недосипання у вихідні. Поспати вдень і скоріше лягати ввечері – тоді до понеділка наша енергія відновиться: настрій завжди буде гарний, а здатність навчатися – високою.

Але ж народне прислів’я каже й таке: «Як хочеш багато мати, то треба мало спати». Тому робочий день потрібно планувати так, щоб усе встигнути. Молодь часто любить говорити, що виспимося на пенсії. Але не забуваймо, що до пенсії потрібно дожити, а хороший сон – запорука довголіття та здоров’я.

Категорія: Студенти | Переглядів: 649 | | Рейтинг: 2.0/2

3 Т_Ладжун
Дякую, Алінка))) приємно) да Ви тут такі золоті)))

1 Т_Ладжун