Понеділок, 25.09.2017, 08:01
Вітальня » 2013 » Серпень » 10 » «І кожен фініш – це, по суті, старт...» (Ліна Костенко)
«І кожен фініш – це, по суті, старт...» (Ліна Костенко)

Олександр Курта
Завершення одного етапу ― це завжди початок іншого. Та чи можна вважати це завершення повноцінним, не підбивши при цьому підсумків, не перекрутивши ці миті життя в голові ще раз? Адже, можливо, саме це не дає мені заснути такої пізньої ночі, змушуючи підвестися з ліжка та із завзятістю Хемінгуея всістися за кермо своєї автівки, яка понесе мене далеко за межі сьогодення (хоча, можливо, й не так далеко ― майже на рік назад у минуле).

Сам Хемінгуей якось зопалу бовкнув: «Пиши п’яний, редагуй тверезий», та в мене нічого алкогольного й поблизу нема, а мама так пізно в «Зіну» вже не відпускає. Тому задовольнюся тим, що є: гладенька клавіатура, ніч, тиша і мої асоціативні спогади першого навчального року, що вже минув.

Не знаю, чи робив це хтось до мене саме тут, на нашому сайті – не стану гадати, бо яка зрештою різниця? Адже у кожного в руках своя ручка і свій аркуш паперу. І допоки я не підсумую цей етап мого життя, мій аркуш паперу не буде перегорнутий.

Минуле літо у мене пройшло у невимовному очікуванні вересня. Ні, я не садист. Я теж люблю літо з усіма його принадами, та все ж дуже хотілося знати, як там, на Університетській Галактиці. Неабияка допитливість брала верх над здоровим глуздом, мов у дитяти, яке ще перебуває у пузі матері та безперестанку лупцює її, мов боксерську грушу, з вимогами побачити все, чим потім буде милуватися око.

Згадуючи себе такого, мимоволі проводжу паралелі з теперішніми першокурсниками. Тож написання цього матеріалу викликано, перш за все, намаганням якнайшвидше створити дружню (поки що віртуальну) атмосферу. Можливо, вони мене на деякий час полюблять навіть більше, ніж Юрія Михайловича. Жартую, звичайно, на лаври імператора не претендую, а ось роль блазня мені підійде!

Та жарти вбік, коли мова йде вже про таку улюблену кафедру журналістики! Очікування ще вчорашнього абітурієнта і сьогоднішнього студента перевершили себе! Перше знайомство з групою, а потім з викладачами, перша пара, перші настанови, перше запізнення (а воно обов’язково в кожного буде), перші тремтячі від переляку щелепи, перші практичні та модулі, перша «Інформаційна миска», перший (і зрештою останній) День першокурсника, перша сесія ― все це невід’ємна частина адаптаційного періоду кожного студента. А когось чекає ще й перше бурчання в животі, але це вже зовсім інша історія...

Насправді метою написання такого матеріалу було висловлення подяки всім людям, які пліч-о-пліч запалювали той вогник у мені, який горить до цього часу. Вони доклали таких зусиль, що інколи запитую себе: «А чи не варто викликати 01?» На кафедрі журналістики дійсно відчуваєш себе членом родини: ні, там не дають цукерок, але віддають свій час і тепло; не вечеряють разом, але ти «їси» все, що сказано викладачами; не всідаються всі дружно за перегляд ТБ з рекламою, але на мить ти сам стаєш головним героєм роману Фредеріка Бегбедера «99 франків», який маніпулює людською психікою, створюючи рекламний продукт.

Не буду співати дифірамбів та бити в барабани, але з упевненістю скажу, що цей рік я дійсно жив: не мляво існував, немов равлик, ховаючись у свій незламний панцир, а дійсно відчував на своїй шкурі миті радості, щастя та ейфорії. Так, ви можете сказати: «Що цей божевільний несе?» У когось промайне думка, що я все-таки вислизнув із дому та намагаюся чітко діяти за вказівками Хемінгуея.

Та чи й варто мене взагалі слухати? Адже в кожного в руках свій чистий аркуш, і що з ним робити – залежить тільки від вас!

Категорія: Студенти | Переглядів: 1317 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2013  »