Субота, 18.11.2017, 03:09
Вітальня » 2010 » Грудень » 16 » Гармонія на ймення Закарпаття
Гармонія на ймення Закарпаття

Ігор Полонський

Мабуть, у житті кожної людини наступають моменти, коли хочеться втекти світ за очі, від усіх щоденних турбот, проблем, та й взагалі від усього, що пов’язується з реальним побутовим життям. У такі часи виникає бажання, відійти від усього в якийсь невідомий, інший бік і залишитися з самим собою, займаючись лишень пошуком безіменної гармонії. І, як виявилося, не треба шукати десь на чужині, віднайти її можна там, де крізь чисте лісове повітря…Там, де немов у чарівній казці, на кожному кроці можна натрапити на давню фортецю чи святий храм…Там, де люди незвично гостинні та посміхаються по-справжньому щиро, від душі. Ім’я цій гармонії – Закарпаття. Як раз там мені й довелося нещодавно побувати.

У гості до себе нас запросили давні друзі з Ужгородського національного університету, а саме факультет журналістики на чолі з деканом Юрієм Михайловичем Бідзілею. Як не дивно, делегація від нашого факультету сформувалась доволі швидко, і таким чином до неї увійшли заступник декана факультету слов’янської філології та журналістики з наукової роботи Людмила Геннадіївна Єгорова, студентка 3 курсу Сусана Усейнова, і я, Ігор Полонський, студент того ж факультету з 2 курсу.

Нарешті, дочекавшись дня від’їзду, ми вирушили у далеку подорож. Саме у цей день як для мене, так і для Сусани, стала відома несподіванка, яку собі й уявити не могли – 11 годин наш потяг буде стояти у Львові! Це, мабуть, найприємніший сюрприз, який колись мені траплявся під час мандрівок. Години у потязі пролетіли незвично швидко, бо, як відомо, у хорошій компанії час минає непомітно. Усього декілька годин, і ми вже у «місті Лева», де, на відміну від кримської «весни», на нас чекала справжня зима зі всіма своїми принадами – від мінус 11 градусів до справжнього вечірнього снігопаду. Спогади, залишені після того дня, залишаться назавжди в моїй пам’яті. Адже як можна забути вечірній Львів, усі чаруючі архітектурні споруди, не кажучи вже про нічне сходження на найвищу точку міста – Високий Замок під час снігового буревію та ще й співаючи при цьому славетний Гімн України?!!

Наступного ранку ми вже були в Ужгороді. Зустрічали нас співробітники університету Іван Іванович та Віталій Іванович. Згодом почалася найцікавіша частина нашої подорожі – знайомство з Ужгородським національним університетом. Коли ми зайшли до кафедри журналістики, виявилося, що зустрічають нас як друзів, на яких чекали вже декілька місяців і нарешті дочекалися. Із теплими словами вітання нас напоїли чаєм та кавою. Декан факультету Юрій Михайлович провів нам екскурсію по факультету.

Мені вдалося відвідати славетну радіорубку, з якою так давно хотілося ознайомитися, оскільки на нашому факультеті теж така є. Але, як виявилося, вони трошки відрізняються. По-перше, ужгородська трохи більше за нашу, а по-друге, вона має вигляд справжньої обладнаної кімнати для радіожурналістів. Проте технічні засоби й умови роботи в нас схожі.

Після знайомства з факультетом у нас ще лишався вільний час до запланованих вечірніх заходів. І щоб не витрачати його даремно, керівництво факультету приставило до Сусани і мене двох студентів, наших колег-журналістів, а згодом і гарних друзів – Юлю та Андріану. Вони багато цікавого розповіли про свій край та навіть дещо встигли показати. Побували ми у багатьох цікавих містах і, звичайно, у славетному Ужгородському замку, який нині використовується ще й як краєзнавчий музей. А ближче до вечора ми ще встигли зайти до місцевого ресторану, де мені вдалося скуштувати справжніх закарпатських дерунів і вареників зі шкварками й сметаною. Ось так час і пролетів до вечора, але, як явилося пізніше, це був ще далеко не кінець. Попереду на нас чекало Свято першокурсника і церемонія обирання Міс-2010 (переглянути слайд-шоу «Міс філфаку ’2010»). Там я і дізнався, що окрім чистої природи, дивовижної архітектури та смачних вареників в Ужгороді ще є і красиві, розумні та артистичні дівчата, до речі, одну з наймиліших, на наш погляд, дівчину наша делегація нагородила подарунком від Таврійського університету.

Наступного дня, коли ми вже думали зібратися та сидіти на своїх речах, нам зателефонував Віталій Іванович і повідомив про ще один сюрприз! Виявилося, що на нас чекає поїздка до двох надзвичайних міст – Мукачева та Берегового. Ці міста славні своїми старовинними архітектурними пам'ятниками, серед яких є кам'яні замки та культові споруди. Ми побували у мукачівському замку "Паланок" – це є пам'ятник архітектури і історії ХIII-XVII століть. А на Береговині відвідали музей, який знаходиться у палаці графа Габора Бетлена, збудованому у 1629 році. Сам директор музею Іван Щепа влаштував для нас екскурсію, йому відразу вдалося зацікавити нас розповідями про унікальні речі.

Але, як відомо, все має властивість колись закінчуватися. Під кінець нашої подорожі ми були переповнені враженнями та емоціями. Здавалося, що мене наповнювало почуття нескінченної подяки людям, які так тепло й доброзичливо прийняли нас. Коли я повертався до Криму, у мене було незвичне враження, ніби я їду в якийсь інший бік, туди, де на нас вже так не чекають. За час перебування у цій подорожі я зробив для себе багато висновків, один з них про те, що друзі можуть бути в тебе десь далеко, але, можливо, ти просто не знаєш про їх існування, а вони чекають на тебе… десь на Закарпатті.

Категорія: Наші гості | Переглядів: 527 | | Рейтинг: 0.0/0

Ігорь, ми чекаємо на Вас знову!!!!
Дуже приємно, що Вам сподобалося!!!! smile smile smile smile

«  Грудень 2010  »