Четвер, 24.08.2017, 03:03
Вітальня » 2014 » Квітень » 23 » Екскурсія замками Закарпаття з умовних та реальних ракурсів
Екскурсія замками Закарпаття з умовних та реальних ракурсів
Єлізавета Зеленюк
Мандрівка стала для мене хорошим приводом, аби провести «дефрагментацію» заповненого після конференції «диску». Крім того, це мало допомогти вибратися з пут пушкінської хандри. Коротше кажучи, поїхала з радістю.

У Мукачівському замку мені пощастило бувати раніше, однак тоді стояла серпнева спека. Під антураж захмареного неба ця споруда здається куди більш загрозливо-величною. Мабуть, такий ефект дало ще й містичне завивання вітру та синювате світло, яке потрапляло у підземні кімнати із вирізаних у камені щілин. Як вперше, так і тепер вразили оглядові майданчики. З них відкривалися панорами чи не на все місто й виникало бажання ступити на парапет та зімітувати сцену з «Титаніка».

Замок Сент-Міклош став для мене відкриттям і сподобався найбільше. І не лише через дивовижну історію його володарки Ілони Зріні. Якщо Мукачівський замок був повністю адаптований для туристів, то тут відчувався справжній дух минулого: він зачаївся у напіврозвалених стінах і сходах, у темряві тунелів, у покритих пилом алебардах, у старій орнаментованій скрині та у пустій, сірій, обшарпаній спальні Ілони Зріні, де 400 років тому розпочалася легендарна романтична історія.

Після двадцятихвилинного дрімання у модерному автобусі наша туристична група дісталася до замку Шенборнів у Карпатах. Бачили б цю природу Нечуй-Левицький або Хвильовий – українська література стовідсотково збагатилася б новим фоліантом. «Чим більше вдивляєшся, тим більше помічаєш нових особливостей, і опис їх був би нескінченним», – написав Гоголь, змальовуючи Невський проспект. Сприймемо це як пораду і просто скажемо, що в горах було холодно, вогко і дуже красиво. Після оглядин головної зали замку можна було сповна оцінити розкіш алей та зелено-рожевого цвіту. Була можливість і стати гарною, як сама Афродіта, напившись джерельної води, та це кому як хотілось. Варто визнати, подорож нас усіх добряче вичавила. Зате наблизилися до історії та дістали незабутнє естетичне задоволення від панорам Мукачівського замку, інтер’єру Сент-Міклоша та пейзажів замку Шенборнів. Пропоную поглянути на це власними очима.

Категорія: Студенти | Переглядів: 323 | | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2014  »