Понеділок, 18.12.2017, 01:32
Вітальня » 2012 » Березень » 8 » Чого ми боїмося
Чого ми боїмося

Оксана Ажнюк
Літня задушлива ніч. Спиш собі спокійно. І раптом усе тіло охоплює холодний піт, дихання стає частішим, пульс пришвидшується – ніяк не розбереш, спиш ти ще чи ні. Неприємне відчуття. Ще хвилину тому на тебе полювали різні чудовиська та бандити, спалили дім твоїх рідних, люди, які давно покійні, ожили і про щось з тобою бесідували. Страшнувато, правда? І я такого боюсь.

Кожен чогось боїться. Банально – висоти, швидкості, темряви. Одні досить спокійно живуть собі зі своїми боязнями, інші ж вважають страх слабкістю і часто надають йому надто великого значення.

Кожен має страх – хтось більший, хтось менший – всі чогось бояться. Це природно. Іноді наші страхи є зовсім не виправданими. От, наприклад, чому так багато людей бояться грому? Саме фізичне явище ніякої небезпеки для них не несе. Це ж просто звук. Якщо ж і боятися, то – блискавки, вона й справді може бути загрозою. Головне, щоб наші страхи не перетворювалися у фобії. Адже фобія – це уже психічний розлад, який в деяких ситуаціях чи при певних об’єктах, які насправді не є небезпечними, викликає страх і тривогу.

Фобій є дуже багато. Вони мають різні причини і вияви. От, наприклад, якщо ви колись мало не потонули, то цілком ймовірно, що у вас буде страх глибокoї води. Але є фобії, виникнення яких пояснити неможливо або дуже складно. Скажімо, страх отримувати або робити подарунки (дорофобія), страх овочів (лаканофобія), страх імен (номатофобія), страх лисих людей (пеладофобія), страх дотику до грошей (хрематофобія), страх сидіти (кафізофобія), страх знань (гнозіофобія) тощо.
Дивно, які різні можуть бути страхи. Відомі люди, зокрема ті, чиє життя пов’язане з творчістю, часто мають усілякі фобії. От, наприклад, Джоні Депп боїться клоунів і взагалі розфарбованих осіб; Зігмунд Фрейд мав страшенний страх перед залізницями; Мерилін Монро страждала від агорафобії (боязнь людних відкритих місць); Джордж Вашингтон боявся бути похованим живцем і навіть просив свого ад’ютанта, у разі смерті, почекати два дні, перш ніж ховати тіло; відомий фізик-винахідник Нікола Тесла побоювався доторкатися до інших людей або поверхонь; Наполеон Бонапарт – ще одна велика людина, яка все життя боялася котів.

Дивні люди. Якщо порівнювати себе з ними, то я взагалі сміливець, бо ні коти, ні клоуни на мене жаху не наводять... А ви чого боїтеся? Ліфтів? Павуків? Стоматологів? Уколів?

Може, варто боротися зі своїми страхами?! Ніхто, крім вас, з ними не впорається. А страх – це все ж таки обмеження. Тому не обмежуйте себе!
Категорія: Студенти | Переглядів: 621 | | Рейтинг: 4.0/1

ніби читаю енциклопедію, стільки страхів

Саме так, Оксано ! yes3

Робіть і ви себе щасливими