Понеділок, 23.10.2017, 00:41
Вітальня » 2013 » Липень » 25 » Чи з’являться зморшки на обличчі моїм…?
Чи з’являться зморшки на обличчі моїм…?

Оксана Пітра
У житті кожної людини буває такий переломний період, коли доводиться втрачати – кохання, друзів, батьків…

«Старість – не радість», «Роки беруть своє» – часто таке чую, ба навіть переконуюся в правдивості цих слів. Ні, не тому що я стара, а тому, що стаю свідком несправедливого та нахабного ставлення молодих людей до старшого покоління.

Кожній дитині «вбивають» у голову, що треба мати повагу до старших, завжди вітатися першим і поступатися місцем у громадському транспорті. Куди ж дівається та повага, коли діти виростають і переступають батьківський поріг? Своїх рідних дідусів, бабусь ми любимо, шануємо, поважаємо. Чому ми забуваємо, що якась старша людина є чиєюсь мамою/бабусею або батьком/дідусем? За своїх ми ладні розірвати, боротися, відстоювати права… але тільки не за інших, чуже горе нас не обходить.

Життя треба прожити так, аби гордитися собою. В старості розповідати про свої злети, часом падіння (як без них?). Зустріти свого друга і згадати з ним все, не тільки жалітися на болячки.

Немає на світі огиднішої картини, ніж та, коли молоді, сповнені сил та енергії люди насміхаються з самотніх, немічних, хворих. А ті теж колись були молодими, думали, що перевернуть гори і підкорять світ, теж так само колись бігали, раділи і сміялися.

Почуття гідності, доброти, поваги кудись вивітрилися. Про старших людей згадуємо раз на рік, це в кращому випадку, запалюємо свічки тим, що відійшли, раз на рік. А чому лише один раз? А могли б кожен день їм дякувати за те, що здобули перемогу на війні, що привели нас у цей світ і виростили і що завдяки їм ми спокійно ходимо вулицями кожен день.

В моїх рядках немає нічого надреально нового. Це істина, яку ви вже чули тисячі разів. Проте дозвольте нагадати вам ще раз про повагу до старших.

Чи доживу я до того дня, коли мені поступляться місцем у автобусі? Чи з’являться зморшки на обличчі моїм…?

Категорія: Студенти | Переглядів: 246 | | Рейтинг: 1.0/3

«  Липень 2013  »