Понеділок, 19.02.2018, 06:04
Вітальня » 2013 » Лютий » 26 » Про загадки
Про загадки

Cвітлана Лапига
Світ переповнений загадками, які людство так ніколи і не спроможеться відгадати. Ми можемо відкривати нові закони фізики, доводити теореми чи підкорювати космос. Але завжди буде шматочок філософського каменю, який триматиме свою загадку під сімома замками.

Мені часто не зрозумілі плани долі відносно інших людей. Чому грубим вона дарує повно радості та щастя, а ніжним душам багато печалі та сліз…? З кожним днем більше розумію, що наше життя – це маленька трагедія людства. Де все починається добре, а потім ламаєш багато дров, боїшся зізнатися у власних помилках, аби не здати позиції у суспільстві. Перетворюєшся на тих, хто намагається вижити, і відступаєш від тих, хто хоче по-справжньому жити.

Так багато несправедливих рішень долі, незаслужених покарань і випробувань випадає на чиїсь слабенькі плечі. Але з якою мужністю та гідністю люди несуть їх крізь час. Напевно, в тому і сила життя, що воно пише вироки, які не піддаються апеляціям, проте в кінці завжди виправдовують свою суворість.

Буває, що довго дивлюся на небо і намагаюся зрозуміти: як, за якими критеріями обирають тих, хто йтиме до зірок крізь терні. Невже людство настільки невдячне, що йому не можна подарувати можливість отримати подарунки долі за просто так. Без того, аби вистраждати, виплакати, вимолити собі щастя. Але потім пригадую людей, яких знаю. Тих, хто насолоджується цим життям сповна. Тих, хто дивиться на цей світ інакшими очима і має величезне добре серце. Дивлюся і розумію – кожен з них пережив велику трагедію душі. Поборов страхи і невдячність. І тільки зусиллям волі та терпінням зумів зрозуміти, що хоче від нього світ.
Дивлюся на небо і розумію: не варто шукати правди, яка не потрібна. Краще віддатися життю. Повірити в те, що зради людей, їх підступні плани, падіння, гордість і бажання самореалізації за будь-яку ціну є чимось потрібним. Хоча б для того, аби ми краще розпізнавали світлі поривання та щирих людей.

І нехай ми будемо не визнані на своїй землі. Хай мрії всього життя розіб’ються об камінь жорстокості. А люди, яких любимо всім серцем, від нас відречуться. Це нічого. Ми народилися на світ і отримали у подарунок життя. Життя, яке не повториться ніколи. Ми прийшли не для того, аби отримати допомогу, а для того, аби дати її іншому. Тому в мене маленьке до вас прохання: люди, допоможіть людям!
Категорія: Студенти | Переглядів: 429 | | Рейтинг: 1.0/1

Незаслужені рішення долі... незаслужені випробування... незаслужені покарання... Наша ніжна і терпляча Світланка бунтує?! Що ж :) І це треба!!!

Читаю Дочинцеві творіння. Зараз "Криничара". Маю велику інтелектуальну й естетичну насолоду. І щодо "заслуженості-незаслуженості" там є дуже гарні міркування. Рекомендую :)))

"Світ не такий, яким його видять інші люди й будуть тобі розказувати про нього. І не такий, як ти сам його видиш очима. Світ інший. Треба докласти розум і серце, аби обернути його навиворіт. Лише тоді ти збагнеш ціну кожної яви, кожної стрічі, кожного слова, а головно - будеш цим користуватися..."

"Коли пильніше придивитися до свого поступу, то збагнеш, що водить тебе якась таємнича рука. Направляє твої кроки, відкриває потрібні дороги, підтручує до потрібних людей".

Слова - полова, рот - гріховод, очі - лукавчі, а руки ніколи не брешуть. Бо руки годують. На них уся чоловікова планида прописана, все, що було і буде з ним".

"Коли кортить з’їсти три кусні - зайдися двома. І буде твоя ситість поживною і легкою".

"... брехня - як короста. Одного на день обдуриш, а себе - на все життя.Що міркуєш на днесь?"

"Parce diem! - А по-нашому: бережи день!" bye

«  Лютий 2013  »

Відділення журналістики УжНУ © 2018 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них •  Хостинг від uCoz