Середа, 22.11.2017, 22:23
Вітальня » 2013 » Квітень » 8 » 5 книг, що перевернули мою свідомість, або те, що раджу почитати кожному
5 книг, що перевернули мою свідомість, або те, що раджу почитати кожному

Ольга Беца
У дитинстві кожного з нас турботливі батьки навчали читати та писати. Першою книгою у більшості, звісно, був Букварик. Перед сном нам читали казки, аби ми швидше заснули, таким чином привчали нас до літератури. Я, до прикладу, навчилася читати в 5 років, і вже з цього часу самостійно читала казки. Та й тепер полюбляю. І жоден мій день не минає без читання. Друзі знають, що у моїй сумці завжди можна знайти книгу, адже я без неї нікуди. Та сьогодні, на жаль, нерідко можна почути те, що книги читати не модно чи то не цікаво. Багато моїх знайомих кажуть, що краще дивитимуться фільми, ніж читатимуть книги. А на моє зауваження про те, що коли людина читає, то створює у своїй уяві власний фільм, відповідають, що все одно не читатимуть, бо це нудно. Звісно, це особистий вибір кожного.

Багато хто «відмахується» від читання ще й тому, що, мовляв, не зручно носити за собою купу важких книг. Але і в такому випадку можна зауважити, що існує так звана електронна книга (дуже компактна та зручна річ). Звичайно, не замінить справжню (адже нічого не зможе замінити аромату нової книги та відчуття того, як ти перегортаєш ще одну прочитану сторінку).

Психологи ж у свою чергу зауважують, що книги читати дуже корисно. Адже в першу чергу люди читають для того, аби отримати якісь нові знання. Саме завдяки читанню книг у людини формується світогляд, збільшується словниковий запас, адже книга – це джерело знань.

Для тих, хто не уявляє свого дня без прочитаної книги, я пропоную свою «ТОП 5» книг, які, на мою думку, варто прочитати кожному.

Еріх Марія Ремарк «Жизнь взаймы».

Напевно, єдиний роман Ремарка, в якому автор не вказує на політичну ситуацію в країні, а більш зосереджено розповідає про кохання автогонщика Клерфе та молодої дівчини Ліліан, яка, на жаль, смертельно хвора. Дівчина намагається прожити своє життя наповну, цінує кожну хвилину.
Саме цей роман Ремарка (як і багато інших) можна цитувати абзацами. Коли читала, то мене переповнювали неповторні емоції. Проживала цю книгу разом з героями, кожен рядочок, кожне слово. Книга, яка торкнулася серця. Після прочитання цього твору змінилося моє уявлення про світ, думаю по-іншому.

Джейн Остен «Емма».

Гумористичний роман про юну дівчину, яка не збирається виходити заміж, проте сватає всіх своїх подруг та знайомих дівчат. Так вона розважається. Сама письменниця казала, що її героїня може сподобатись виключно тільки їй. Героїні, звісно, не вистачає розважливості чи то мудрості, але саме через такий «нерозумний» характер дівчини книгу читати набагато цікавіше. «Емма» - перший роман авторки, написаний більш реалістично, ніж інші. У творі є дуже багато автобіографічних моментів. Книга примусила мене замислитись над важливістю шлюбу та стосунками з близькими мені людьми.

Еріх Марія Ремарк «Тріумфальна арка».

Книга про кохання. Про надзвичайну силу кохання. Книга – емоція. Автору вдається розповісти про те, як можна кохати, незважаючи на минуле, незважаючи ні на що. Книга, яка спонукала мене до написання власної. Знову ж таки, цитувати можна абзацами (як, власне, я і робила).

Джордж Оруелл «1984».

Роман написаний автором у 1948 році (письменник вирішив переставити місцями цифри у назві), в якому розповідається історія одного чоловіка, все його життя та вплив на нього тоталітарного режиму. Роман-антиутопія. Саме цей роман автора було перекладено 62 мовами. А в 2009 році в британській газеті «The times» було зазначено, що «1984» є найвпливовішою книгою, надрукованою за останні 60 років. Її, думаю, насправді варто прочитати кожному.

Володимир Набоков «Лоліта».

Історія про чоловіка, який дуже захопився дванадцятирічною дівчинкою. Закохався в неї. Саме цей роман був написаний автором англійською мовою, а згодом сам письменник переклав його на російську. Також роман увійшов у список 100 кращих романів за версією журналу «Time». Думаю, читаючи цю книгу, кожен знайде для себе щось корисне. Головне – звернути увагу на те, як автор описує своїх героїв, грається зі словами. Роман наповнений цитатами із класичних творів американської словесності. Головна тема твору – тема «потаємного гріха», кохання до маленької дівчинки. Літературні критики зауважують, що «Лоліта» – це насправді книга про Америку, про тогочасне американське суспільство та життя.

Також не можу не відзначати твори й інших письменників, а саме: есе Йосифа Бродського «Набережная неисцелимых», Річард Бах «Чайка по имени Джонатан Ливингстон», Еріх Марія Ремарк «Возлюби ближнего своего», поеичну збірку сучасного українського поета Сергія Жадана «Вогнепальні й ножові», «Тихий Дон» Михайла Шолохова, «Як завойовувати друзів та впливати на людей» Дейля Корнегі.

Звичайно, що, крім цих книг, можна вказати ще дуже багато інших, вартих нашої уваги творів. Тому, сподіваюся, почути порад від своїх колег. Що ж порадите почитати?

Категорія: Студенти | Переглядів: 1831 | | Рейтинг: 3.5/2

«  Квітень 2013  »