Четвер, 19.10.2017, 11:05
Вітальня » 2014 » Лютий » 26 » 22 хвилини і 39 секунд
22 хвилини і 39 секунд

Діана Фуско
Вчора, близько 10-тої вечера, мені написала моя близька подруга ВКонтакті повідомлення, щоб я подивилася відео з нашим ректором Федором Ващуком (24.02.2014 Міськрада Ужгород).

У мене просто не було слів. Мені дуже прикро і дуже соромно! Я не хочу зараз нікого засуджувати, переходити на особистості! Ми досі живемо у вільній країні, в якій глава держави – свобода слова. І кожен з нас має право на свою позицію, свою думку. І я не виняток, на щастя.

Я переглядала це відео три рази. І з кожним разом все більше і більше я не могла зрозуміти, що ж такого мала зробити людина, щоб до неї так негативно ставилися інші?

Я навчаюся на відділенні журналістики, і мене мої викладачі вчили та й досі вчать завжди спиратись на факти. А факти тут очевидні. Щоб пересвідчитись або ж зрозуміти, до чого я веду, не потрібно багато – просто завітати на вулицю Університетську, 14 в м. Ужгороді. І це все завдяки нинішньому ректору, а саме Федору Ващуку. І це тільки зовнішні вияви. Якщо писати про внутрішні, то їх теж чимало.

Повертаючись до відео. Відверто пишу: саме воно наштовхнуло мене написати цей матеріал. Щоб дехто після прочитання цієї статті не подумав щось інше! Бо всі ми різні. І кожен з нас думає, як думає, як йому хочеться.

Далі я хочу написати про вихованість. Це теж стосується запису. А що ж таке вихованість? І для чого вона нам потрібна? Ні, не є матеріальний стан та навіть зовнішній вигляд підказує вам і мені, чи вихована людина. Перш за все, це наші манери, поведінка, ставлення до інших людей.

Вихована людина – людина з високими моральними цінностями, яка вміє завжди тримати себе в руках у різних життєвих ситуаціях. Я побачила цю вихованість у поведінці ректора Ващука. А що ми бачимо на відео з боку інших? Перегляньте два, три, чотири, десять разів! Подивіться і ті, хто емоційно виголошував промову. Тільки без образ!
Так, так! Я пишу про свободу слова, але, крім неї, має бути ще й повага до старших людей, які в житті чогось досягли. У всіх нас є батьки, дідусі і бабусі. Задумаймось…

Усім нам приємно, коли люди до нас ставляться з повагою. А чи поважаємо ми інших? Адже, роблячи комусь боляче, ми робимо боляче собі. Ну, принаймні у мене так.
Я знаю, що той, хто на записі обурено висловлював свою позицію, мені відповість: «Він того заслужив…». Чи щось в цьому роді. Як ми можемо говорити про те, чого ми не пробували? Ми ж не були ректорами університетів! Та й хто ми такі, щоб засуджувати інших? Чому тільки вчора, сьогодні виголошують обурення проти ректора? Адже, він НЕ сьогодні і НЕ вчора почав обіймати цю посаду.

Дуже прикро, що ми говоримо лише тоді проти, коли ситуація вже зрозуміла. Всі ми до певної міри корисливі. Я це визнаю. І я не ідеальна людина.

І ще, стосовно ректора, яким він має бути? Моє бачення, що це має бути людина з твердим словом. І це слово повинно стосуватися і викладачів, і студентів. Федір Ващук має це тверде слово! Подивіться чи придивіться, як тепер стоїть наш університет. У мене немає жодних претензій до Федора Ващука як до керівника вишу. І я така не одна. Нас багато!

22 хвилини і 39 секунд мені досі не дають спокою.
Категорія: Студенти | Переглядів: 1489 | | Рейтинг: 0.0/0

Усі ми, коли почалася революція вийшли із так званої "зони комфорту".І почалися зміни. Змінювати щось - однозначно добре. Але, варто знати межу. Мати совіть, бути людяними. Не варто забувати, що ми не людиська, а ЛЮДИ! І потрібно усе вирішувати ЦИВІЛІЗОВАНО. А не тикати скотчем та гривнями у ту людину, котра хоча б якісь зміни на краще зробила  для університету, де ми ж вчимося. І ще. Незабаром пройде ця  післяпереможна ейфорія. А що далі? Ми ПОКИ ЩО студенти. Нам би дослухатися, радити. А не керувати і брати на себе великі посади, на які потрібно ще вивчитися для початку.

«  Лютий 2014  »